بر این اساس، طرح اول به بازگشت کارت سوخت به شکل سابق یعنی عرضه سهمیه بنزین به دارندگان خودرو و دو‌نرخی شدن این سوخت اختصاص دارد. اما در طرح دوم دولت سهمیه بنزین را به همه افراد و خانوارها اعم از دارندگان خودرو و کسانی که مالک خودروی شخصی نیستند، اختصاص می‌دهد. بر‌اساس این طرح دولت به همه افراد جامعه کوپن بنزین می‌دهد و کسانی که از سهمیه خود استفاده نمی‌کنند می‌توانند آن را در بازاری که به این منظور بنا نهاده می‌شود به متقاضیان بنزین یا دولت با قیمت آزاد، بفروشند. همچنین کسانی که بیشتر از سهمیه مورد نظر اختصاص یافته در ماه بنزین مصرف می‌کنند، می‌توانند مازاد آن را از بازار یا از دولت خریداری کنند. مهم‌ترین‌ ویژگی این طرح اختصاص یارانه بنزین به همه افراد جامعه است که به بازتوزیع عادلانه یارانه بنزین منجر می‌شود.

روز گذشته خبرگزاری فارس و تسنیم اخباری را منتشر کردند که خبر بنزینی «دنیای اقتصاد» را تایید می‌کرد. آن‌طور که خبرگزاری تسنیم نوشته است: «پس از افزایش افسارگسیخته مصرف بنزین در تابستان امسال و رونق قاچاق این فرآورده استراتژیک نفتی درپی نوسانات نرخ ارز در کشور، دولت به فکر اتخاذ تصمیماتی افتاد تا بتواند جلوی هدررفت بیش از پیش منابع ملی در بخش بنزین را بگیرد. تا امروز موضوع بازگشت کارت سوخت در دولت نهایی شده اما هنوز زمانی برای اجباری شدن استفاده از کارت سوخت شخصی مشخص نشده است.»

در ادامه این خبر صحبت‌های حسین امیری‌خامکانی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی آمده است. خامکانی گفته است: بحث سهمیه‌بندی بنزین در کنار کارت سوخت از سوی مسوولان وزارت نفت مطرح شده اما هنوز مشخص نیست بنزین سهمیه‌بندی می‌شود یا خیر. نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاز عرفی و منطقی یک خانواده در حوزه سوخت با سهمیه موجود در کارت تامین می‌شود، افزود: اما اگر فردی بخواهد بیش از نیاز عادی مصرف داشته باشد باید هزینه آن را پرداخت کند مانند حوزه برق که فردی که برای استخر یا سایر تجهیزات برق بیشتری مصرف می‌کند باید هزینه‌های افزون بر مصرف عادی را پرداخت کند تا برق یک خانواده محروم در دل کویر تامین شود.  خبرگزاری فارس نیز در گفت‌وگو با یک مقام دولتی نوشت: پیشنهاد‌ی به منظور افزایش قیمت حامل‌های انرژی در همان جلسه اول یا دوم شورای عالی قوا مطرح و با نظر اعضا تصویب شد؛ در این راستا قرار است هیات دولت تمامی جوانب و جزئیات اجرایی را بررسی و جمع‌بندی کند و احتمال دارد تا پایان سال فاز جدیدی از هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود. این مقام آگاه افزوده است: «در حال حاضر سهمیه‌بندی با ۷ سناریو طراحی و پیش‌بینی شده و در آن دو‌نرخی شدن بنزین قطعی است. در یکی از این مدل‌های پیشنهادی بنزین سهمیه‌ای همان ۱۰۰۰ تومان و با سهمیه ۶۰ لیتر برای هر خودرو در نظر گرفته شده است.» این مقام ارشد دولت به جزئیات بیشتر موضوع اشاره و بیان کرد: همچنین یکی از مدل‌ها مربوط به اختصاص کوپن بنزین به افرادی است که خودرو ندارند به‌گونه‌ای که مثلا روزانه یک تا دو لیتر بنزین سهمیه‌ای داده شود و اگر مصرف نکردند به قیمت فوب خلیج‌فارس از آنها خریداری شود. وی افزود: حسن این کار این است که با افزایش قیمت اقشار آسیب‌پذیری که وسیله نقلیه ندارند می‌توانند از بهای آن برخوردار شوند اما هنوز روی این مدل اختلاف نظر وجود دارد. این مقام ارشد دولتی با بیان اینکه برای خرید بنزین به قیمت فوب از افراد بدون وسیله مشکل منابع نداریم، تصریح کرد: براساس پیشنهادهای مطرح شده قیمت بنزین آزاد نیز در سناریو‌های مختلف از ۱۲۰۰ تا ۴۰۰۰ هزار تومان یعنی قیمت فوب خلیج‌فارس پیش‌بینی شده است. وی با تاکید بر اینکه قاچاق سوخت در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته و همچنین مصرف نیز بالا رفته است، یادآور شد: مصرف بنزین روزانه به ۹۰ میلیون لیتر رسیده درحالی‌ که باید حدود ۷۰ میلیون لیتر باشد که علت آن، دو عامل یاد شده است. وی تصریح کرد: برای اجرای هر کدام از این پیشنهاد‌ها فعلا دولت ملاحظاتی دارد اما اجرای آن تا پایان سال نیز محتمل است.