سیدحسین حسینی در نشستی با حضور خبرنگاران و اعضای اتحادیه افزود: از اول سال تاکنون بخشنامه‌های متفاوتی از سوی دولت صادر شده که گاهی متضاد یکدیگر بوده و بسیاری از آنها ابطال شده است. وی با اشاره به اینکه صادرکنندگان در بلاتکلیفی قرار دارند، تصریح کرد: وحدت‌رویه در رفتار دولت به تقویت صادرکنندگان می‌انجامد.

وی اضافه کرد: راهکار اتحادیه، راه‌اندازی سریع رگولاتوری با حضور بخش‌های غیردولتی و حاکمیتی است که کارشناسان بتوانند کل زنجیره بازار را بررسی کنند.حسینی با اشاره به اینکه نظام چانه‌زنی در اقتصاد کشور ایجاد شده و تصمیمات مدام در حال تغییر است، گفت: دولت باید چندگانگی در تصمیم‌گیری را با تکیه بر رگولاتوری کنار بگذارد.

وی با انتقاد به اینکه صادرکنندگان نمی‌توانند خوراک را با نرخ آزاد تهیه کرده و ارز صادراتی خود را با نرخ دولتی در سامانه نیما عرضه کنند، گفت: ادامه این روند ممکن نیست و اگر خواستار تسریع روند ارز در کشور هستیم باید یک رویه واحد داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی بورس نفت از سوی دولت مصوب شده است، گفت: این بازار می‌تواند به بخش‌های خصوصی کمک کند. وی در حالی که به صادرات روزانه یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت اشاره کرد، گفت: قیمت نفت از ۸۰ دلار فعلی می‌تواند به ۱۰۰ دلار هم برسد. وی ظرفیت بخش‌خصوصی در ایران و خارج از ایران را چشمگیر دانست و گفت: بازار اصلی ما در کشورهای آسیایی است. وی ادامه داد: در صورتی که دولت ارزهای دیجیتالی را ایجاد کند دیگر درگیر نقل و انتقال ارز هم نخواهیم بود. یادآور می‌شود این اتحادیه در سال گذشته حدود ۸ میلیارد دلار صادرات داشته است.