بنا به این گزارش، سه طرف، ماه‌ها بررسی‌های تکمیلی را با گروهی از بازرسان انجام داده و توانسته‌اند درباره مسائل مختلفی از جمله بار کشتی سانچی، هویت خدمه، زمان برخورد و فرآیند بروز حادثه به توافق برسند.  بیانیه وزارت ترابری چین نشان می‌دهد که طرفین به یک اجماع نظر بر اساس بازرسی‌های حقیقت یاب، مشروع، هدفدار، عادلانه و مبتنی بر مدیریت امنیت دست یافته‌اند. وزارت ترابری چین اذعان کرده است که بر اساس همین گزارش، تفاوت دیدگاه‌هایی درباره علت مستقیم این حادثه وجود دارد و به هر صورت پس از بررسی‌ها و به رغم اختلاف در این زمینه، گزارش مربوطه به سازمان بین‌المللی امور دریاها تسلیم شده است.

در روز ششم ژانویه برابر با ۱۵ دی ‌ماه ۹۶ یک نفتکش ایرانی ثبت شده در پاناما به نام «سانچی» با ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی با یک فروند کشتی ثبت شده در هنگ‌کنگ به نام «سی‌اف کریستال» برخورد کرد.  این حادثه بر اساس این گزارش بازرسی، حدود ۳۰۰ کیلومتری شرق منطقه دریایی رود یانگ تسه چین رخ داد.

وزارت ترابری چین تاکید کرده است که پس از این حادثه نیروهای چین با به خطر انداختن جان خود و برای نجات خدمه سانچی وارد عرشه کشتی شدند و نهایتا مشخص شد که بر اثر آن حادثه سه نفر کشته و ۲۹ نفر ناپدید شده‌اند و خسارت سنگینی هم به کشتی هنگ‌کنگی وارد شده است. بنا به این گزارش این اولین بار در جهان بود که یک کشتی حامل این محموله نفتی فوق سبک دچار حادثه و انفجار شد. دولت چین و وزارت خارجه این کشور بابت این حادثه به‌شدت ابراز تاسف کرده و با خانواده‌های قربانیان در ایران ابراز همدردی کرده‌اند.