طبق آمار رسمی، تولید پالایشگاهی چین در آوریل بر مبنای سالانه ۵/ ۷ درصد رشد کرد. میانگین تولید پالایشگاهی در آوریل ۰۹/ ۱۴میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱/ ۱۳ میلیون بشکه در روز در آوریل سال ۲۰۲۰ و اندکی بالاتر از ۰۸/ ۱۴ میلیون بشکه در روز در مارس سال ۲۰۲۱ بود. طبق برآورد رویترز، تولید داخلی و واردات چین ماه گذشته ۸۱/ ۱۳ میلیون بشکه در روز بوده و ۲۸۰ هزار بشکه در روز دیگر از ذخایر برداشت شده است.

چین ذخایر نفت استراتژیک و تجاری خود را اعلام نمی‌کند از این‌رو تحلیلگران میزان ذخایر این کشور را با استفاده از سیاست میزان خرید چین در چند ماه آینده برآورد می‌کنند. برآورد می‌شود چین در مارس حداکثر ۶۳/ ۱ میلیون بشکه در روز نفت را به ذخایر تجاری یا استراتژیک فرستاده است. این نرخ انبارسازی در مقایسه با ۹۲۰ هزار بشکه در روز آمار ژانویه و فوریه امسال بالاتر است.

برداشت نفت از ذخایر در آوریل از میزان ذخیره‌سازی نفت چین کاسته و آن را از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون به ۶۷۰ هزار بشکه در روز رسانده که نصف نرخ ذخیره‌سازی در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ است. بر اساس گزارش اویل‌پرایس، اگر ظرفیت ذخیره‌سازی نفت چین پس از خرید فوق‌العاده ارزانی که تابستان سال گذشته انجام داد، نزدیک به تکمیل باشد و اگر قیمت‌ها تا چند ماه آینده در مرز ۷۰دلار در هر بشکه بماند، ذخیره‌سازی نفت چین ممکن است به پایان برسد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند