Untitled-1

در صورت حرکت افزایشی نفت انتظار داریم در مرحله اول، شاخص سطح مقاومتی 70 دلار را بشکند و در فاز دوم تا محدوده‌های 86 دلار و 50 سنت افزایش پیدا کند. اگر طلای سیاه بتواند از 70 دلار به سمت بالا عبور کند، مناطق 77 دلار و 80 دلار به عنوان سطوح مقاومتی می‌توانند مانع صعود بیشتر قیمت شوند.

محدوده‌های فعلی از نظر بسیاری از تحلیلگران مهم ارزیابی می‌شود و در صورتی که نفت نتواند از محدوده سقف قبلی عبور کند، ممکن است شاهد اصلاح زمانی یا حتی اصلاح قیمتی در نفت باشیم. در مسیر کاهشی ممکن است در مرحله اول نفت تا محدوده‌های 60 دلار کاهش یابد که البته سطح حمایتی 63 دلار می‌تواند مانع رسیدن قیمت به این منطقه شود. اگر نفت 60 دلار را به سمت پایین بشکند، احتمالا از فاز اصلاح خارج خواهیم شد و وارد فاز ریزش می‌شویم که هدف این مرحله می‌تواند سطوح نزدیک به 50 دلار باشد.

   بررسی محدوده‌های قیمتی بااهمیت

در صورت افزایش قیمت نفت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده 70 است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار اهمیت دارد. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده 80 دلار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده 65 دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس از احتمال تشکیل روند نزولی را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت کاهش بیشتر قیمت‌ها مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مشکلاتی برای کاهش بیشتر قیمت‌ها ایجاد کند، محدوده 60 دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و احتمال ادامه کاهش قیمت‌ها را زیاد می‌کند. این محدوده حمایتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند