به گزارش اویل‌پرایس، به دنبال افزایش قیمت نفت عربستان برای خریداران آسیایی، هند در ماه آینده میلادی ۳۶درصد نفت کمتری از این کشور خریداری خواهد کرد. عربستان در این هفته اعلام کرد قیمت نفت‌خام خود را ۴۰ سنت در هر بشکه برای خریداران آسیایی بالا می‌برد ولی ۲۰ سنت برای خریداران اروپایی و ۱۰ سنت در هر بشکه برای خریداران آمریکایی پایین می‌آورد. این افزایش قیمت بر محموله‌های ماه مه تاثیر گذاشته است.

هند دومین خریدار بزرگ نفت در آسیا پس از چین است و وابستگی آن به نفت حتی بیشتر از چین است. هند ۸۰ درصد از نفت مصرفی خود را وارد می‌کند، بنابراین کاملا نسبت به تغییرات قیمت آن آسیب‌پذیر است. هند بارها مخالفت خود را با تلاش‌های اوپک‌‌پلاس جهت افزایش قیمت نفت اعلام کرده است.

مقامات دولتی این کشور از این ائتلاف خواسته‌اند کنترل قیمت نفت را متوقف کند چون بهبود اقتصاد هند را تهدید می‌کند.

در حال حاضر گزارش شده چهار پالایشگاه بزرگ هند از جمله شرکت نفت هند، شرکت بهارات پترولیوم، شرکت هیندوستان پترولیوم و پالایشگاه مانگالور برای ماه آینده ۵/ ۹ میلیون بشکه از نفت عربستان را سفارش داده‌اند. این رقم پایین‌تر از ۸/ ۱۰میلیون بشکه‌ای است که قصد خریداری آن را داشتند. رقم اعلام‌شده توسط این چهار پالایشگاه همچنین کمتر از خرید معمول ماهانه آنها از عربستان است که برابر با ۸/ ۱۴ میلیون بشکه در روز بود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند