اگرچه روند صعودی به سمت پایین شکسته شده ولی هنوز روند نزولی در نمودار نفت تشکیل نشده است و کماکان احتمال افزایش قیمت نیز وجود دارد. در صورت افزایش قیمت، در مرحله اول انتظار داریم تا محدوده‌های ۷۰ دلار و در فاز دوم تا محدوده‌های ۸۶ دلار و ۵۰ سنت افزایش پیدا کند. البته محدوده ۶۷ دلار می‌تواند مانع رسیدن نفت به سقف قبلی یعنی ۷۰ دلار شود. اگر طلای سیاه بتواند از ۷۰ دلار به سمت بالا عبور کند، مناطق ۷۷ دلار و ۸۰ دلار به عنوان سطوح مقاومتی می‌توانند مانع صعود بیشتر قیمت شوند.

بررسی محدوده‌های قیمتی با اهمیت

در صورت افزایش قیمت نفت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۶۷ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار اهمیت دارد. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۷۰ دلار است. خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شد که این موضوع نشان‌دهنده احتمال اصلاح قیمتی و زمانی است. اگر قیمت نفت افزایش پیدا کند، این محدوده می‌تواند نقش مقاومتی بسیار قدرتمندی بازی کند.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۶۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس از احتمال تشکیل روند نزولی را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت کاهش بیشتر قیمت‌ها مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مشکلاتی برای کاهش بیشتر قیمت‌ها ایجاد کند، محدوده ۵۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و احتمال ادامه کاهش قیمت‌ها را زیاد می‌کند. این محدوده حمایتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند