با توجه به شکسته شدن روند نزولی بلند مدت، انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز هست که البته در کوتاه مدت ممکن است قیمت در برگشت به محدوده خط روند شکسته شده دوباره سطح ۱۸ هزار دلار را لمس کند ولی بعد از آن احتمال کاهش قیمت‌ها بسیار زیاد است. ریزش قیمت‌ها می‌تواند تا محدوده‌های ۱۳ هزار و ۶۰۰ دلار ادامه پیدا کند. در این مسیر سطوح حمایتی ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار، ۱۴ هزار و ۸۰۰ دلار و ۱۴ هزار و ۲۰۰ دلار قرار دارند که هرکدام به نوبه خود می‌توانند مانع افت بیشتر قیمت‌ها شوند. با احتمال بسیار ضعیف‌تر می‌توانیم سناریوی افزایشی را در محاسبات خود در نظر بگیریم. در این سناریو، نیکل در ابتدا تا محدوده سقف قبلی یعنی منطقه ۲۰ هزار دلار افزایش خواهد داشت که مقاومت‌های بسیار قدرتمندی از جمله ناحیه ۱۸ هزار دلار می‌توانند از رسیدن قیمت به محدوده سقف قبلی جلوگیری کنند.

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت کاهش قیمت‌ها و عبور از محدوده خط روند صعودی به سمت پایین، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است و روند صعودی را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، ترس‌ها را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۴ هزار و ۲۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان‌مدت یا حتی بلند مدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

خطوط روند صعودی میان مدت و بلند مدت شکسته شده در آینده نقش مقاومتی قدرتمندی بازی خواهند کرد. شکسته شدن خط روند صعودی بلند مدت، نشانه نزولی بود و خریداران ریسک‌گریز و حتی افراد با ریسک معمولی که در این بازار فعال هستند را از بازار خارج کرد. در صورت افزایش قیمت در کوتاه مدت، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۶ هزار و ۷۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. مهم‌ترین محدوده مقاومتی پیش روی فلز نیکل محدوده ۱۸ هزار دلار است که گذر از آن امید‌ها را نسبت به رسیدن به سقف قبلی افزایش خواهد داد.

Untitled-1 copy

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند