سطوح حمایتی قدرتمندی از جمله ۴۷۵ و ۴۶۰ دلار می‌توانند مانع کاهش قیمت‌ها و رسیدن به محدوده ۴۵۰ دلار شوند. هنوز روند صعودی در بلند مدت وجود دارد و احتمال اینکه ذرت در چند روز آینده دوباره به مدار صعودی خود برگردد کم نیست، بنابراین درصورت واکنش به یکی از محدوده‌های حمایتی، ممکن است این کالا با هدف ۶۳۰ دلار به حرکت صعودی خود ادامه دهد که البته دو محدوده مقاومتی ۵۷۰‌دلار و ۶۰۰ دلار می‌توانند مانع افزایش قیمت‌ها و رسیدن به هدف فوق شوند.

بررسی محدوده‌های قیمتی مهم

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که بعد از خط رو روند صعودی کوتاه‌مدت، می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۵۱۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین، ترس‌ها را برای ادامه روند نزولی افزایش می‌دهد. در صورت شکسته‌شدن خط روند صعودی میان‌مدت، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۹۰ دلار است.

خط روند صعودی میان‌مدت به سمت پایین شکسته شد که می‌تواند یکی از نشانه‌های آغاز اصلاح قیمت باشد و در صورت افزایش قیمت‌ها می‌تواند نقش مقاومتی بازی کند. خط روند صعودی بلند‌مدت هنوز پابرجاست و فعلا انتظار شکسته‌شدن آن به سمت پایین را نداریم. به هر ترتیب این منطقه می‌تواند حمایت بسیار پُر قدرتی باشد.

اگر قیمت ذرت افزایش داشته باشد، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۵۷۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای ادامه روند صعودی میان‌مدت افزایش می‌دهد. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۶۰۰ دلار است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند