هنوز روند بلندمدت شکر صعودی است و سناریوی افزایش قیمت کماکان از احتمال بالایی برخوردار است. در صورت عبور شکر از محدوده ۴۷۵ دلار به سمت بالا در هفته‌های آینده، این کالا می‌تواند اهداف قیمتی بالاتری مثل محدوده ۵۳۵ دلار را لمس کند که دو محدوده مهم ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. سطح ۵۰۰ دلار و محدوده بین ۵۱۰ دلار تا ۵۲۰ دلار را می‌توان به عنوان محدوده‌های مهم مقاومتی قیمت شکر خام در چند هفته آینده در نظر داشت.

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت افزایش قیمت در کوتاه‌مدت، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۵۰۰ دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها محدوده خط روند صعودی بلندمدت می‌تواند، سطح حمایتی بسیار مناسبی باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی خواهد بود. خط روند صعودی کوتاه‌مدت نیز به سمت پایین شکسته شد که این رخداد می‌تواند یکی از نشانه‌های آغاز اصلاح قیمت‌ها باشد.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۳۸ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است و احتمال ادامه مسیر در سناریوی کاهش قیمت را بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به‌نظر می‌رسد. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۴۱۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان‌مدت یا حتی بلندمدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند