در سناریویی با احتمال کمتر اگر قیمت بنزین به هر دلیلی از جمله واکنش به سطوح مقاومتی یا عکس‌العمل به حضور قیمت در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی به آن می‌رسیم و منطقه اشباع خرید نام دارد (در حال حاضر در نزدیکی این منطقه قرار داریم) تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، در مرحله اول، بنزین می‌تواند تا محدوده خط روند نزولی میان‌مدت پایین بیاید. در صورت فشار عرضه ممکن است این محدوده به سمت پایین شکسته شود و بنزین تا محدوده‌های یک دلار و۴۰ سنت کاهش یابد. در این مسیر مناطق یک دلار و ۵۵ سنت و یک دلار و ۴۵ سنت به‌عنوان حمایت معرفی می‌شوند.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی بنزین، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۷۵ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار اهمیت دارد. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲ دلار است.

در صورت کاهش قیمت بنزین، محدوده خط روند صعودی میان‌مدت می‌تواند به‌عنوان حمایت نقش ایفا کند. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی می‌تواند یکی از نشانه‌های آغاز اصلاح قیمت‌ها باشد. خط روند صعودی بلند‌مدت حمایت پرقدرتی است که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود و در صورت شکسته شدن به سمت پایین احتمالا باید منتظر ریزش قیمت‌ها یا یک اصلاح زمانی طولانی‌مدت باشیم.در صورت کاهش قیمت بنزین، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۴۰ سنت است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت شکسته شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۲۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی کاهش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند