سطح ۴۷۰ دلار تا ۴۷۵ دلار، ناحیه ۵۰۰ دلار و محدوده بین ۵۱۰ دلار تا ۵۲۰ دلار را می‌توان به‌عنوان محدوده‌های مهم مقاومتی قیمت شکر خام در چند هفته آینده در نظر داشت. اگر چه سناریوی افزایش قیمت برای شکر محتمل‌تر از سناریوی کاهش قیمت است اما ممکن است شکر با برخورد به سقف قبلی با فشار عرضه مواجه و وارد فاز اصلاحی یا حتی ریزش قیمت‌ها شود. اگر کاهش قیمت‌ها منجر به شکسته شدن خط روند صعودی میان مدت شود، سطوح قیمتی ۴۳۸ دلار، ۴۲۳ دلار و ۴۱۵ دلار می‌توانند مانع اصلاح بیشتر قیمت‌ها شوند.

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت افزایش قیمت در کوتاه‌مدت، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۵۰۰ دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها محدوده خط روند صعودی میان می‌تواند سطح حمایتی بسیار مناسبی باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی یکی از علامت‌های آغاز اصلاح قیمت‌ها است. از طرفی شکسته شدن خط روند صعودی بلند‌مدت به سمت پایین نشانه نزولی است و در صورت شکسته شدن این محدوده به سمت پایین با فشار فروش روبه‌رو می‌شویم و ممکن است ریزش قیمت تا محدوده‌های ۳۸۰ دلار نیز ادامه پیدا کند.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۳۸ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است و احتمال ادامه مسیر در سناریوی کاهش قیمت را بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۴۱۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان مدت یا حتی بلند‌مدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند