آخرین معافیت وزارت خزانه داری آمریکا در نوامبر سال ۲۰۲۰ صادر شد و به شورون اجازه داد تا سوم ژوئن سال ۲۰۲۱ در ونزوئلا بماند.

مایکل ویرث، مدیرعامل شورون سال گذشته اظهار کرده بود این شرکت ونزوئلا را ترک نمی‌کند اما به الزامات دولت آمریکا عمل می‌کند. شورون چند ماه بعد ۶/ ۲ میلیارد دلار ضرر و زیان مربوط به سرمایه‌گذاری در ونزوئلا که ناشی از ابهامات پیرامون فضا و دورنمای کلی فعالیت در این کشور بود را متحمل شد و بزرگ‌ترین ضرر چند دهه گذشته را در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ گزارش کرد.

اکنون شورون و شرکت ریلاینس اینداستریز هند سرگرم مذاکره با مقامات وزارت خارجه آمریکا برای کاسته شدن از شدت سیستم تحریم‌ها از سوی دولت جو بایدن هستند. نخستین درخواست آنها از دولت آمریکا موافقت با سوآپ نفت با ونزوئلا است که تحت آن شرکت‌های مذکور نفت ونزوئلا را در برابر تامین دیزل برای این کشور دریافت می‌کنند. سوآپ نفت در برابر دیزل در اکتبر سال ۲۰۲۰ از سوی دولت ترامپ ممنوع شد.

ری فوهر، سخنگوی شورون به بلومبرگ اعلام کرد این شرکت مدام در تماس با دولت آمریکاست تا مطمئن شود در پایبندی کامل با همه قوانین و مقررات قرار دارد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، چند روز پیش از روی کار آمدن دولت بایدن، رویترز خبر داده بود واردکنندگان نفت ونزوئلا و مدیران شرکت‌هایی که سوخت برای ونزوئلا فراهم می‌کردند و گروه‌های بشردوستانه به دنبال درخواست از دولت جدید آمریکا برای موافقت با سوآپ نفت در برابر گازوئیل هستند. اسناد شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا که توسط رویترز مشاهده شده است، نشان می‌دهد که این کشور از نوامبر واردات گازوئیل نداشته است و شرکت مشاوره گاز انرژی آمریکای لاتین هشدار داده که ذخایر گازوئیل ونزوئلا تا مارس یا آوریل به پایان خواهد رسید. ونزوئلا برای واردات سوخت به خصوص بنزین به ایران متکی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند