به نظر می‌رسد حرکت در مسیر صعودی این کالا از احتمال بیشتری برخوردار باشد. در هفته‌های آتی گوشت گاو می‌تواند تا محدوده ۱۲۸ دلار افزایش داشته باشد که دو محدوده ۱۱۸ دلار و ۱۲۸ دلار به‌عنوان محدوده‌های مقاومتی می‌توانند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورتی که قیمت گوشت گاو به هر دلیلی از جمله واکنش به سطوح مقاومتی یا واکنش به خط روند نزولی بلند مدت شکسته شده و محدوده خط روند صعودی را به سمت پایین قطع کند، ممکن است تا محدوده ۱۰۷ دلار یا حتی ۱۰۰ دلار در قالب اصلاح قیمتی پایین بیاید. در این مسیر محدوده‌های ۱۰۹ دلار و ۵۰ سنت و ۱۰۳ دلار به‌عنوان سطوح حمایتی می‌توانند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کنند. در صورت عبور قیمت از محدوده ۱۰۰ دلار به سمت پایین احتمالا وارد فاز ریزش قیمت‌ها شده‌ایم. در حال حاضر احتمال اتفاق افتادن سناریوی افزایش قیمت از سناریوی کاهش قیمت بسیار کمتر است.

سناریوی افزایش قیمت

در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۱۸ دلار است. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۲۲ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک‌گریز را وارد بازار می‌کند.

در صورت کاهش قیمت گوشت گاو، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۱۲ دلار و ۵۰ سنت است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰۷ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

در صورت افزایش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی میان‌مدت، می‌تواند نقش حمایتی قدرتمندی داشته باشند. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند