در صورت ادامه روند صعودی، زغال‌سنگ به دنبال هدف ۴۳‌دلار می‌تواند از محدوده‌های مقاومتی ۳۵ دلار، ۴۱ دلار و ۳۹ دلار عبور کند. در صورت واکنش به یکی از مقاومت‌ها یا عکس‌العمل به حضور در منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز متوالی افزایش قیمت در آن قرار می‌گیریم، ممکن است فاز دوم اصلاح شروع‌شده که در این مرحله قیمت با شکستن خط روند نزولی کوتاه‌مدت ممکن است تا محدوده‌های ۲۷دلار و ۵۰ سنت پایین بیاید که البته سطوح حمایتی ۳۲ دلار و ۵۰ سنت و ۳۰دلار و ۵۰ سنت می‌توانند مانع تکمیل فاز دوم اصلاح قیمت‌ها شوند.

در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۳۵ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک‌گریز را وارد بازار می‌کند. بعد از عبور از این سطح، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۴۰ دلار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت، می‌تواند نقش حمایتی بسیار خوبی داشته باشد. شکسته‌شدن این محدوده به سمت پایین، نشانه نزولی نخواهد بود ولی ترس‌ها را از آغاز اصلاح قیمت‌ها افزایش خواهد داد. محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. محدوده خط روند صعودی بلند‌مدت نیز در هنگام کاهش قیمت‌ها می‌تواند نقش حمایتی بسیار خوبی بازی کند، شکسته‌شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است.

در صورت کاهش قیمت زغال‌سنگ، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۳۲ دلار و ۵۰ سنت است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۷دلار و ۵۰ سنت است. شکسته‌شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند