در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲ هزار و ۶۲۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲ هزار و ۵۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده  به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد احتمالا نشانه آغاز اصلاح قیمتی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی کوتاه‌مدت یا حتی میان‌مدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

شکسته شدن خط روند صعودی میان‌مدت به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی سرمایه‌گذاران محتاط را از بازار خارج کرد. محدوده خط روند صعودی بلندمدت می‌تواند نقش حمایتی داشته باشد و مانع ریزش قیمت فلز روی شود. یکی از نشانه‌های آغاز ریزش این فلز، شکسته شدن خط روند نزولی بلندمدت به سمت پایین است.

در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲ هزار و ۸۰۰  دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲ هزار و ۹۰۰  دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد قیمت برای عبور از این منطقه به سمت بالا با مشکلاتی مواجه شود.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند