اگر چه احتمال افزایش قیمت‌ها بیش از کاهش قیمت‌ها است، ولی با توجه به قدرتمند بودن سطوح مقاومتی پیش‌روی نفت و همچنین حضور در نزدیکی منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز متوالی افزایش قیمت‌ها در آن قرار می‌گیریم، ممکن است قیمت نتواند از سطوح فعلی بالاتر برود. شیب خط روند صعودی کوتاه‌مدت نیز کمتر از شیب خط روند صعودی است، یعنی خط روند صعودی میان‌مدت در بالای خط روند صعودی میان کوتاه‌مدت است که خود می‌تواند یک نشانه از نزدیک بودن یک اصلاح قیمتی یا زمانی باشد. احتمال دارد، نفت سطح ۵۵ دلار را به سمت پایین بشکند و در صورتی که خط روند صعودی میان‌مدت نتواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، ممکن است خط روند صعودی کوتاه‌مدت نقطه پایان اصلاح باشد. شکسته شدن محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت نشانه خوبی نیست و احتمال کاهش قیمت‌ها تا منطقه ۴۶ دلار و ۵۰ سنت را افزایش می‌دهد. در این مسیر سطح حمایتی ۵۰ دلار می‌تواند از ریزش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند.

بررسی محدوده‌های قیمتی با اهمیت

در صورت افزایش قیمت ها، اولین و مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۶۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا نشانه صعودی است و امیدها را برای ادامه رشد قیمت‌ها افزایش می‌دهد.

در صورت کاهش قیمت‌ها به‌دلیل اینکه خط روند صعودی میان‌مدت در بالای خط روند صعودی کوتاه‌مدت قرار دارد، به‌عنوان سطح حمایتی بالاتری شناخته می‌شود. در صورت شکسته شدن آن به سمت پایین، احتمالا شاهد اصلاح قیمت‌ها خواهیم بود. در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس از احتمال تشکیل روند نزولی را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده حمایتی به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت کاهش بیشتر قیمت‌ها مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از نزول بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۶ دلار و ۵۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و احتمال ادامه کاهش قیمت‌ها را زیاد می‌کند. این محدوده حمایتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند