اگر چه احتمال افزایش قیمت‌ها بیش از کاهش قیمت‌ها است، ولی با توجه به قدرتمند بودن سطوح مقاومتی پیش‌روی نفت و همچنین حضور در نزدیکی منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز متوالی افزایش قیمت‌ها در آن قرار می‌گیریم، ممکن است قیمت نتواند از سطوح فعلی بالاتر برود و احتمال دارد دوباره وارد کانال قیمتی که از ۱۳۰ روز کاری قبل در آن قرار داشت باز گردد و حتی تا سطح ۴۳ دلار و ۶۰ سنت نیز کاهش یابد که البته محدوده‌های ۵۰ دلار و ۴۶ دلار و ۵۰ سنت، به‌عنوان سطوح بسیار قدرتمند حمایتی، ممکن است مانع کاهش قیمت‌ها تا این سطح شوند.

بررسی محدوده‌های قیمتی با اهمیت

در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده  ۵۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا نشانه صعودی است و امیدها را برای ادامه رشد قیمت‌ها افزایش می‌دهد. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از ادامه حرکت صعودی شود، محدوده ۶۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا، احتمالا به‌صورت هیجانی و مقطعی خواهد بود.

در صورت کاهش قیمت‌ها محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت می‌تواند نقش حمایتی مناسبی داشته باشد. شکسته شدن این منطقه به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی می‌تواند یکی از نشانه‌های آغاز اصلاح قیمتی باشد. خط روند صعودی شکسته میان‌مدت در آینده و در صورت افزایش‌های هیجانی قیمت نفت، می‌تواند نقش مقاومتی داشته باشد ولی در حال حاضر تاثیر چندانی بر حرکت افزایشی ندارد. محدوده خط روند صعودی بلند مدت می‌تواند به‌عنوان حمایتی قدرتمند نقش بازی کند. شکسته شدن این خط به سمت پایین نشانه نزولی است و این موضوع می‌توان آغاز یک ریزش قیمتی تا محدوده ۳۶ دلار باشد.

در صورت کاهش قیمت‌ها ، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس از احتمال تشکیل روند نزولی را برای سرمایه‌گذاران افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده حمایتی به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت کاهش بیشتر قیمت‌ها مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از نزول بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۶ دلار و ۵۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و احتمال ادامه کاهش قیمت‌ها را زیاد می‌کند. این محدوده حمایتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند