در سناریویی که احتمال وقوع آن کمتر است ممکن است فلز قلع، با واکنش به یکی از محدوده‌های مقاومتی یا به دلیل حضور در منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز متوالی افزایش قیمت در آن قرار می‌گیریم. مسیر کاهش قیمت‌ها را در پیش بگیرد. در ابتدا این کاهش قیمت را در قالب فاز اصلاحی در نظر می‌گیریم و تا زمانی که خط روند صعودی بلندمدت به سمت پایین شکسته نشود، انتظار برگشت به مسیر صعودی را داریم. در مسیر اصلاح قیمت‌ها ممکن است روند صعودی کوتاه‌مدت به سمت پایین شکسته شود. همچنین دو ناحیه ۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار و ۱۹ هزار و ۸۵۰ دلار می‌توانند به‌عنوان سطوح حمایتی مانع اصلاح بیشتر قیمت‌ها شوند. در صورت شکسته شدن محدوده خط روند صعودی به سمت پایین، کاهش قیمت‌ها را در قالب فاز ریزشی توجیه کرده و ممکن است این حرکت نزولی تا محدوده ۱۸ هزار و ۳۰۰ دلار ادامه پیدا کند.

در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۱ هزار ۷۰۰ دلار است. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲۲ هزار و ۸۰۰ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک‌گریز را وارد بازار می‌کند.

محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت می‌تواند به‌عنوان حمایت معرفی شود و شکسته شدن آن به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی یکی از نشانه‌های شروع اصلاح قیمت‌ها خواهد بود. در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی بلند می‌تواند نقش حمایتی بسیار قوی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، نشانه نزولی خواهد بود و ترس‌ها را نسبت به آغاز ریزش قیمت‌ها افزایش خواهد داد. محدوده خط روند صعودی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت کاهش قیمت فلز قلع، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۰ هزار و ۵۰۰ دلار است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۹ هزار و ۸۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند