در صورتی که قیمت به خط روند صعودی بلند مدت واکنش نشان دهد و دوباره به مدار صعودی برگردد، می‌توان انتظار داشت در مرحله اول قیمت تا محدوده سقف قبلی یعنی ۳ دلار و ۳۵ سنت افزایش یابد. در این مسیر سطوح مقاومتی ۲ دلار و ۷۵ سنت و ۳ دلار می‌تواند مانعی بزرگ برای فتح قله قبلی باشد. هدف قیمتی مرحله دوم افزایش قیمت‌ها محدوده ۴ دلار است که سطوح ۳ دلار و ۶۰ سنت و ۳ دلار و ۷۵ سنت به‌عنوان سطوح مقاومتی می‌توانند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند.

در صورت افزایش قیمت در کوتاه مدت، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲ دلار و ۷۵ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به شکسته شدن سطح ۳ دلار بسیار بالا می‌برد. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.

در صورت کاهش قیمت ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲ دلار و ۳۰ سنت است. شکسته شدن این ناحیه به سمت پایین نشانه نزولی است و روند صعودی را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، ترس‌ها را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش می‌دهد. به نظر می‌رسد بعد از این سطح، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده یک دلار و ۸۰ سنت است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند