به گزارش شانا به نقل از شرکت انتقال گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا در بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز و مرکز بهره‌برداری خطوط لوله اردبیل گفت: برای نخستین‌بار با انتقال روزانه بیش از ۸۱۸ میلیون مترمکعب گاز، مقدار انتقال گاز شیرین ایران رکورد زد که در مقایسه با رکورد ثبت انتقال گاز سال ۱۳۹۸، افزایش ۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در ادامه به تمهیدهای زمستانی با وجود محدودیت‌ها و شرایط خاص بهداشتی ناشی از شیوع ویروس کرونا اشاره و اظهار کرد: بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در مراحل مختلف، ۳ هزار و ۲۰۰ کیلومتر پیگرانی تمیزکننده، ۲۹ هزار و ۲۱۸ کیلومتر نشت‌یابی خطوط لوله و ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع تعویض پوشش خط لوله از جمله اقدام‌های مهم در این زمان بوده است. جمشیدی‌دانا درباره مقدار ذخیره‌سازی گاز کشور گفت: مخازن ذخیره‌سازی در فصل سرما و در زمان مصارف حداکثری به پایداری شبکه انتقال گاز کمک می‌کند که در هشت ماه نخست سال شاهد افزایش ۱۷ درصدی مقدار تزریق گاز به مخزن سراجه و افزایش ۲۶ درصدی ذخیره گاز به مخزن شوریجه بودیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان از همه مردم خواست با مصرف بهینه گاز طبیعی، این مجموعه را در تامین پایدار گاز به مبادی مصارف خانگی، تجاری و نیروگاهی یاری کنند.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند