در صورتی که سنگ آهن مسیر کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی ۱۵۰ دلار، ۱۴۵ دلار و محدوده ۱۳۸ دلار، محدوده خط روند صعودی نیز می‌تواند به‌عنوان حمایت نقش ایفا کرده و از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کند.

در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۶۵ دلار است. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۸۰ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک‌گریز را وارد بازار می‌کند.

در صورت افزایش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی شکسته شده می‌تواند نقش مقاومتی بسیار قوی داشته باشد. همچنین محدوده خط روند نزولی میان‌مدت شکسته شده نیز می‌تواند نقش حمایتی خوبی ایفا کند. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا احتمال وقوع سناریوی افزایش قیمت را از روی دادن سناریوی کاهش قیمت کمی بیشتر کرد.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر شود، محدوده ۱۵۰ دلار است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۳۸ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند