بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی در قیمت ورق گرم فولاد در کوتاه مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۸۶۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه کار حائز اهمیت است. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۹۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای تشکیل یک روند صعودی بلندمدت افزایش می‌دهد.

در صورت افزایش قیمت ورق گرم فولاد، محدوده خط روند صعودی، می‌تواند نقش حمایتی خوبی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نخواهد بود، ولی سرمایه‌گذاران را برای ادامه بیشتر روند صعودی دچار شک و تردید خواهد کرد.

در صورت کاهش قیمت در ورق گرم فولاد، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۷۹۰ است که برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت شکسته شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۷۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی کاهش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از محدوده ۷۵۰ دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه شود.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند