در صورتی که قیمت بنزین به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده سقف قبلی یا دیگر سطوح مقاومتی یا عکس العمل به حضور قیمت در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی، به آن می‌رسد تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی یک دلار و ۲۰ سنت، یک دلار و ۱۰ سنت، محدوده‌های خط روند صعودی کوتاه مدت و بلند مدت می‌توانند مانع کاهش قیمت‌ها شوند.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی بنزین در کوتاه مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۴۵ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۳۹ سنت است.

در صورت افزایش قیمت بنزین، محدوده خط روند صعودی شکسته شده، می‌تواند نقش مقاومتی پر قدرتی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی سرمایه‌گذاران را برای ادامه بیشتر روند صعودی دچار شک و تردید کرد. در صورت کاهش قیمت بنزین، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۱۰ سنت است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت شکسته شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند