در چهار هفته گذشته قیمت این فلز اساسی با حدود ۵ درصد افزایش از قیمت ۱۹۳۳ دلار به قیمت ۲۰۳۱ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته برخورد هم‌زمان قیمت به خط روند صعودی و سطح حمایتی ۱۹۸۰ دلار بود‌ که قیمت به این محدوده واکنش نشان داد و به حرکت صعودی خود ادامه داد. در سناریوی با احتمال بیشتر، این فلز به حرکت صعودی خود ادامه خواهد داد و در چند هفته آتی قیمت آلومینیوم اهداف بالاتری مثل محدوده ۲۳۰۰ دلار را دنبال می‌کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند که به آنها مقاومت می‌گوییم. محدوده ۲۱۰۰ دلار، محدوده ۲۱۶۰ دلار و ۲۲۵۰ دلار را می‌توان به‌عنوان قیمت‌های مهم مقاومتی قیمت این فلز در چند هفته آینده در نظر داشت. در صورتی‌که قیمت آلومینیوم به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های مقاومتی یا عکس‌العمل به نقش مقاومتی خط روند صعودی شکسته‌شده یا حتی واکنش قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی، قیمت به آن می‌رسد و به آن منطقه اشباع خرید می‌گوییم (در‌ حال‌حاضر در نزدیکی این منطقه قرار داریم) تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های خط روند صعودی میان‌مدت و کوتاه‌مدت، سطوح حمایتی ۱۹۸۰ دلار، ۱۹۲۵ دلار و ۱۸۶۰دلار نیز می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی آلومینیوم در کوتاه‌مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار حائز اهمیت است. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۱۶۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. در صورت کاهش قیمت این فلز اساسی، محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت می‌تواند مانع کاهش قیمت‌ها شود. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی احتمال اصلاح زمانی یا قیمتی را بالا می‌برد. محدوده خط روند صعودی میان‌مدت، سطح حمایتی بسیار قدرتمندی است که اگر به سمت پایین شکسته شود، احتمال ریزش قیمت‌ها را بسیار بالا می‌برد.

در صورت کاهش قیمت آلومینیوم، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۹۸۰ دلار است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به‌نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت شکسته‌‌شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۸۶۰ دلار است. شکسته‌شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی کاهش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به‌نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از محدوده ۱۸۶۰ دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند