در سناریوی دیگر که احتمال وقوع آن در حال حاضر با شکسته شدن خط روند نزولی کوتاه‌مدت، قوت گرفته است، ممکن است قیمت فلز سرب با برخورد به یکی از سطوح مقاومتی پیش رو، یا واکنش به منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز افزایش قیمت وارد آن می‌شویم، وارد فاز اصلاحی شده و تا محدوده ۱،۹۳۰ دلار کاهش یابد. سناریوی کاهش قیمت با احتمال کمتری می‌تواند ادامه داشته باشد و با شکستن خط روند صعودی میان‌مدت تا محدوده ۱،۷۵۰ دلار نیز ادامه پیدا کند که سطوح حمایتی قدرتمندی مثل ۱،۸۶۵ دلار و ۱،۷۹۰ دلار می‌توانند مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شوند.

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲،۱۰۰دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲،۱۵۰ تا ۲،۱۷۵ دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا، مسیر را برای رسیدن به هدف قیمتی ۲،۲۵۰ دلار هموار می‌کند. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت افزایش قیمت‌ها، محدوده‌های خط روند صعودی شکسته شده کوتاه مدت، می‌توانند نقش حمایتی داشته باشد. شکسته شدن محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی احتمال وقوع اصلاح قیمتی را بسیار بالا برد. در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱،۹۹۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی روند صعودی را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. این سطح قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱،۸۶۵ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان‌مدت یا حتی بلند‌مدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از محدوده ۱،۸۶۵ دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند