در صورت واکنش به محدوده مقاومتی ۱۶هزار دلار، خط روند صعودی و محدوده ۱۵ هزار و ۵۰۰ می‌توانند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند. در صورت شکسته شدن خط روند صعودی ترس‌ها برای تبدیل فاز اصلاحی به فاز ریزش افزایش می‌یابد. بعد از منطقه خط روند صعودی، محدوده‌های ۱۴ هزار و ۸۰۰ دلار، ۱۴ هزار و ۳۰۰ دلار و ۱۳ هزار و ۸۵۰ دلار می‌توانند محدوده‌های حمایتی پر قدرتی باشند و مانع اصلاح یا ریزش بیشتر قیمت‌ها شوند. روند حرکتی قیمت فلز نیکل صعودی است بنابراین سناریوی محتمل برای حرکت آینده این فلز نیز صعودی خواهد بود. در چند هفته آینده ممکن است فلز نیکل شاهد افزایش قیمت باشد و هدف ۱۸ هزار دلار را دنبال کند که سه محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند. سطوح ۱۶ هزار و ۷۵۰ دلار و محدوده ۱۷ هزار و ۱۵۰ دلار را می‌توان به‌عنوان محدوده‌های مهم مقاومتی قیمت نیکل در چند هفته آینده در نظر داشت.

  بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت افزایش قیمت در کوتاه مدت، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۶ هزار و ۷۵۰ دلار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. مهم‌ترین محدوده مقاومتی پیش روی فلز نیکل محدوده ۱۷ هزار و ۱۵۰ دلار است که گذر از آن امید‌ها را نسبت به رسیدن به هدف قیمتی ۱۸هزار دلار افزایش می‌دهد.

در صورت کاهش قیمت ها، محدوده خط روند صعودی، می‌تواند نقش حمایتی داشته باشد. شکسته شدن این ناحیه به سمت پایین امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی کاهش خواهد داد. همچنین در صورت حرکت اصلاحی در قیمت‌ها محدوده خط روند صعودی می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود.

در صورت کاهش قیمت‌ها و عبور از محدوده ۱۶ هزار دلار به سمت پایین، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۵ هزار و۵۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، ترس‌ها را برای کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش می‌دهد. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۴ هزار و ۳۰۰ دلار است. قیمت، برای عبور از محدوده ۱۴ هزار و ۳۰۰ دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند