به گزارش بلومبرگ، هند اولین افزایش سالانه مصرف نفت را از ماه فوریه گزارش داد که نشان می‌دهد تقاضای سوخت در این کشور به‌رغم افزایش موارد ابتلا به کرونا بالا رفته است.

تقاضا برای سوخت جاده‌ای به سطح قبل از بحران کرونا رسیده و تقاضای نفتا به شدت بالا رفته است. مصرف مواد خام صنعت پتروشیمی هم ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بهبود مصرف سوخت در سومین مصرف‌کننده بزرگ دنیا به تثبیت افزایش قیمت نفت در این هفته کمک می‌کند. قرنطینه‌های شدید در هند در اواخر ماه مارس تقاضا برای سوخت را پایین آورد و باعث کاهش شدید فرآوری نفت خام در کارخانه‌های پتروشیمی شد.

مدیرعامل شرکت نفت هند در کنفرانس ادیپک امارات گفت فعالیت پالایشگاه‌های هند از هفته اول نوامبر ثابت بوده و بازار محصولات پالایشی این کشور در اولین فصل سال آینده میلادی تقریبا در حد معمول خواهد بود. دومین کشور پرجمعیت جهان از اواسط ماه اکتبر وارد جشن‌های ماهانه خود شد. این فصل همواره فصل اوج تقاضا برای همه محصولات در هند است و  تقاضا برای کامیون‌های دیزلی جهت تحویل کالاها هم افزایش می‌یابد. کارخانه‌های پتروشیمی هند پس از ماه‌ها، با افزایش تقاضا فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند