بایدن همچنین وعده داده است که آلایندگی‌های آمریکا را تا سال ۲۰۵۰ به صفر می‌رساند که شامل هدف‌گذاری صفر کردن آلایندگی صنعت برق تا سال ۲۰۳۵ می‌شود. دستیابی به چنین هدفی بدون اکثریت دموکرات در کنگره دشوار خواهد بود. دیدگاه بایدن این است که تغییرات جوی تهدیدی برای کره زمین است و گذار از سوخت‌های فسیلی به انرژی سبز می‌تواند یک فرصت اقتصادی باشد البته به شرطی که آمریکا به حد کافی سریع حرکت کند تا بتواند به رهبری در زمینه فناوری انرژی پاک تبدیل شود.

دولت ترامپ برای تضعیف یا حذف اهداف کاهش آلایندگی از جمله استانداردهای آلایندگی خودروی آژانس حفظ محیط زیست اقدام کرد و از برنامه نیروی پاک دولت اوباما که کاهش آلایندگی صنعت برق را الزامی کرده بود، عقب‌نشینی کرد. حمل و نقل و برق به اتفاق حدود نیمی از انتشار گازهای گلخانه‌ای آمریکا را تشکیل می‌دهند. در حالی که شرکت‌های نفت و گاز اروپایی نظیر بی پی و رویال داچ شل به پیاده‌سازی استراتژی‌هایی برای گذار انرژی جهانی اقدام کرده‌اند اما غول‌های آمریکایی شامل اکسون موبیل و شورون بر کسب و کار انرژی سنتی متمرکز مانده‌اند که در دوران ریاست جمهوری ترامپ در واشنگتن مورد حمایت سیاسی قرار گرفت.

حفاری نفت و گاز در زمین‌ها و آب‌های فدرال

ترامپ به دنبال حداکثر کردن تولید داخلی نفت و گاز بود اما بایدن وعده داده است که صدور مجوزهای حفاری جدید در زمین‌ها و آب‌های فدرال را به منظور مبارزه با تغییرات جوی ممنوع کند. طبق آمار وزارت کشور آمریکا، این کشور از زمین‌ها و آب‌های فدرال در سال میلادی گذشته روزانه حدود ۳ میلیون بشکه نفت و 13/2 میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی تولید کرد. این رقم معادل یک‌چهارم از کل تولید داخلی نفت و بیش از یک‌هشتم تولید گاز است. ممنوعیت فدرال برای صدور مجوزهای جدید به معنای صفر شدن این آمار در مدت چند سال آینده خواهد بود. همچنین این اقدام روی درآمدهای عمومی تاثیر خواهد گذاشت. تولید نفت و گاز فدرال حدود ۱۲ میلیارد دلار درآمد عمومی در سال ۲۰۱۹ به همراه داشت که بین وزارت خزانه‌داری، ایالت‌ها، شهرستان‌ها، قبایل و صندوق‌های پاکسازی تقسیم شدند. به‌عنوان مثال ایالت نیومکزیکو سال گذشته 2/4 میلیارد دلار از این درآمدها را دریافت کرد که عمده آن برای سیستم آموزشی مورد استفاده قرار گرفت. میشل لوجان گریشام، فرماندار دموکرات این ایالت بهار امسال به رویترز گفته بود اگر بایدن انتخاب شود وی به دنبال دریافت معافیت برای ادامه حفاری خواهد بود. با این حال کمپین بایدن درباره وجود چنین برنامه معافیتی سکوت کرده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند