به گزارش اویل پرایس، عبدالعزیز بن سلمان وزیر نفت عربستان در اجلاس انرژی سنگاپور گفت: کنارگذاشتن نفت و گاز دور از دسترس و غیرواقع‌بینانه است و به جای آن شرکت‌ها و دولت‌ها باید در مورد کاهش تولید آلاینده‌های کربن فکری کنند.

عربستان و شرکت نفت آرامکو همچنان عقیده دارند تا رسیدن به اوج تقاضای نفت زمان زیادی باقی مانده و دنیا همچنان در آینده به نفت و گاز نیاز خواهد داشت. این درحالی است که تحلیلگران و حتی اوپک تخمین می‌زنند تقاضای جهانی برای نفت به زودی ثابت شده و در اواخر دهه ۲۰۳۰ رو به کاهش می‌رود. آرامکو از کاهش تقاضای نفت ترسی ندارد و تولید نفت خود را در بلند‌ مدت تقویت کرده تا رقبای خود را شکست دهد. بسیاری از رقبای آرامکو سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در انرژی‌های کم کربن کرده‌اند. آرامکو طی بیانیه‌ای در اوایل همین ماه اعلام کرد:«ما انتظار داریم رشد تقاضای نفت در بلندمدت به خاطر رشد جمعیت و اقتصاد ادامه یابد. سوخت و مواد پتروشیمی از رشد تقاضا حمایت خواهند کرد. تخمین‌ها در مورد رسیدن زود هنگام به اوج تقاضای نفت همگام با واقعیت مصرف نفت در دنیا نیست.»

بی‌ پی ماه گذشته در دورنمای سالانه خود از تقاضای نفت اعلام کرد:«احتمالا در سال گذشته به اوج تقاضای نفت در جهان رسیده‌ایم و مصرف سوخت دیگر به سطح قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد.»

عبدالعزیز ‌بن‌سلمان در اجلاس انرژی سنگاپور گفت: در حال حاضر بزرگ ترین ترس در بازار نفت موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند