با توجه به حضور در منطقه اشباع خرید که منطقه‌ای است که قیمت بعد از چند روز افزایش به آن وارد می‌شود، احتمال رخداد سناریوی اصلاح قیمت نیز وجود دارد. در این سناریو محدوده‌های حمایتی ۴۰۰ دلار، ۳۸۵ دلار، ۳۶۵ دلار و ۳۵۰ دلار می‌توانند مانع رسیدن قیمت به ۳۲۵ دلار شوند.

بررسی محدوده‌های قیمتی مهم

در صورت ادامه روند صعودی، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۱۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای تشکیل یک روند صعودی میان‌مدت افزایش می‌دهد. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۶۰ دلار است.

در صورت افزایش قیمت ذرت، محدوده خط روند صعودی شکسته شده می‌تواند نقش مقاومتی داشته باشد. شکست این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نبود ولی احتمال تشکیل روند نزولی را افزایش داد و ترس‌ها را نسبت به کاهش بیشتر قیمت‌ها بالا برد. محدوده خط روند صعودی شکسته شده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت کاهش قیمت‌ها اولین منطقه‌ای که بعد از خط روند صعودی می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده  ۴۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین، ترس‌ها را برای ادامه روند نزولی افزایش می‌دهد. مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۳۵۰ دلار است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند