اگر حرکت صعودی بنزین ادمه پیدا کند، در چند هفته آتی می‌تواند بعد از عبور از محدوده سقف قبلی یعنی یک دلار و ۳۹ سنت به محدوده یک دلار و ۵۵ سنت نیز برسد. برای رسیدن دلار به محدوده سقف قبلی، مقاومت یک دلار و ۳۰ سنت می‌تواند ایجاد اشکال کند و برای رسیدن به محدوده یک دلارو ۵۵ سنت، محدوده مقاومتی یک دلار و ۴۷ سنت به‌عنوان محدوده مقاومتی مهمی در این مسیر است.

در صورتی که قیمت بنزین به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های مقاومتی یا عکس‌العمل به نقش مقاومتی خط روند صعودی شکسته شد یا حتی واکنش قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز افزایش تقریبا متوالی، قیمت به آن می‌رسد و به آن منطقه اشباع خرید می‌گوییم (در حال حاضر در نزدیکی این منطقه قرار نداریم) تغییر مسیر داد و کاهش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی یک دلار و ۱۰ سنت، یک دلار و ۸۵ سنت، محدوده خط روند صعودی کوتاه‌مدت می‌تواند مانع کاهش قیمت‌ها شود که به این محدوده‌ها حمایت می‌گوییم.

بررسی محدوده‌های مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی بنزین در کوتاه‌مدت، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۳۰ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی بیشتر می‌کند. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار حائز اهمیت است. در صورت افزایش بیشتر قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۳۹ سنت است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را برای تشکیل یک روند صعودی بلندمدت افزایش می‌دهد.

در صورت افزایش قیمت بنزین، محدوده خط روند صعودی شکسته شده، می‌تواند نقش مقاومتی پر قدرتی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نبود، ولی سرمایه‌گذاران را برای ادامه بیشتر روند صعودی دچار شک و تردید کرد.  در صورت کاهش قیمت بنزین، اولین محدوده‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار و ۱۰ سنت است. این منطقه به‌عنوان حمایت تغییر نقش داد و به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. این ناحیه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت شکسته شدن روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده یک دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی کاهش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از محدوده یک دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند