در حال حاضر قیمت این کالا در محدوده بسیار مهم ۱۰۷ و ۱۰۹ دلار قرار دارد، عبور از این منطقه به سمت بالا امیدها را نسبت به افزایش قیمت‌ها بالا می‌برد و می‌تواند تا محدوده قیمتی ۱۱۸ دلار نیز ادامه پیدا کند. قیمت برای رسیدن قیمت به محدوده ۱۱۸ دلار، محدوده‌های مقاومتی ۱۰۹ دلار و ۵۰ سنت، ۱۱۲ دلار و ۵۰ سنت و ۱۱۵ دلار را باید پشت سر بگذارد. در صورتی که قیمت گوشت گاو محدوده ۱۰۰ دلار را به سمت پایین قطع کند نشانه نزولی است و محدوده‌های ۹۶ دلار و ۳۰ سنت، ۹۳ دلار و ۲۰ سنت و ۹۹۰ دلار و ۵۰ سنت به‌عنوان محدوده‌های مهم حمایتی می‌توانند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.

در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰۹ دلار و ۵۰ سنت است. مهمترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱۱۵ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک گریز را وارد بازار می‌کند.

در صورت کاهش قیمت گوشت گاو، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰۴ دلار و ۵۰ سنت است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

در صورت افزایش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش مقاومتی بسیار قدرتمندی داشته باشند. شکسته شدن محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت نشانه نزولی نیست، ولی روند صعودی را مختل خواهد کرد، اما شکسته شدن خط روند صعودی میان مدت به سمت پایین نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به کاهش بیشتر قیمت‌ها افزایش می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند