حمید قاسمی ده چشمه با بیان اینکه تبدیل خودروهای عمومی وانت بار و تاکسی به دوگانه سوز طبق مصوبه هیات دولت به‌صورت رایگان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: برای سایر خودروها که مسافربر شخصی هستند و وزارت کشور این خودروها را به‌عنوان مسافر برشخصی تعریف می‌کند، برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: وزارت کشور برای این موضوع مولفه‌هایی را درنظر گرفته که سرویس مدارس و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند جزئی از این طرح باشند.

البته این موضوع شامل حال تمام مسافر برهای شخصی نمی‌شود و تنها خودروهای پرمصرفی که در این حوزه فعال هستند مشمول خواهند شد.

قائم‌مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه خودروهای مسافربر شخصی کم مصرف و دوره‌ای شامل حال این طرح نمی‌شوند، تصریح کرد: علاوه بر این برخی خودروهای شخصی نیز در تهران فعال هستند که مجوز تاکسی را دریافت کردند که تعداد آنها حدود ۳۷ هزار دستگاه می‌شود و لیست این خودروها مشخص است.

قاسمی با بیان اینکه سامانه شرکت پالایش و پخش باید به سامانه وزارت کشور وصل شود و به این ترتیب پس از ثبت نام متقاضی مشخص می‌شود که فرد متقاضی شرایط دریافت این طرح را دارد یا خیر، گفت: پس از گذر از مرحله تایید فرد باید مبلغ سه میلیون تومان را پرداخت کند و در نوبت تبدیل قرار گیرد.

وی درباره جزئیات پرداخت تبدیل خودروهای مسافر بر شخصی، اظهار کرد: حدود ۹ میلیون تومان توسط دولت و سه میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت می‌شود و این طرح برای ۲۰۰ هزار خودرو در نظر گرفته شده است.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین درخصوص زمان اجرای این طرح گفت: سامانه شرکت پالایش و پخش آماده است و اکنون منتظر آماده شدن سامانه وزارت کشور هستیم و پیش بینی می‌شود که تا دو هفته آینده این طرح وارد مرحله اجرایی شود.

بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قرار شده که یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی به سی ان جی تبدیل شوند که این طرح اکنون در حال اجرا است و طبق اعلام مسوولان ۱۳۶ هزار و ۷۰۰ خودرو در سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام کرده‌اند. از این میان ۵۱ هزار و ۶۰۰ خودرو مشمول این طرح شده، ۲۳ هزار تبدیل صورت گرفته است و ۲۲ هزار خودرو در نوبت قرار گرفته‌اند و در صف تبدیل قرار دارند. همچنین استارت تبدیل ۲۰۰ هزار خودروی مسافربرشخصی نیز با کمک هزینه دولت به دوگانه سوز زده شده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند