به گزارش اویل پرایس، عربستان سعودی، بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان تلاش می‌کند با کاهش صادرات خود به آمریکا که شفاف ترین بازار نفت دنیا را دارد، از بازار جهانی نفت و قیمت آن حمایت کند.

اطلاعات ردیابی نفتکش‌ها که توسط بلومبرگ جمع‌آوری شده نشان می‌دهد عربستان سعودی در ماه آگوست تنها ۱۷۷ هزار بشکه در روز نفت به آمریکا فرستاده است.

عربستان سعودی در ماه آوریل ۳/ ۱ میلیون بشکه در روز نفت به آمریکا فروخته بود. عربستان که در اواخر مارس و اوایل آوریل در یک جنگ قیمت با روسیه به سر می‌برد، ناوگانی از نفتکش‌های بزرگ خود را برای پر کردن بازار آمریکا فرستاده بود. ارسال اولین محموله‌های نفت از طرف عربستان به آمریکا همزمان شد با سقوط تقاضای نفت و ذخایر نفت آمریکا را پر کرد.

پس از آنکه عربستان و روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس قراردادی برای کاهش تولید نفت و حمایت از قیمت آن بستند، عربستان اعلام کرد که با کاهش عرضه نفت به آمریکا کمک می‌کند موجودی نفت این کشور کاهش یابد.

طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی کلیپر دیتا، واردات نفت آمریکا از عربستان سعودی در ماه آگوست برابر با ۲۶۴ هزار بشکه در روز خواهد بود که پایین‌ترین رقم از ۱۹۸۵ است. این رقم شامل نفتکش‌هایی هم می‌شود که عربستان را در ماه‌های ژوئن و جولای ترک کرده‌اند.

تخمین‌های اولیه این شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهند واردات نفت آمریکا از عربستان در ماه سپتامبر احتمالا کاهش بیشتری داشته و به حدود ۱۴۰ هزار بشکه در روز می‌رسد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند