در حال حاضر قیمت این کالا در محدوده بسیار مهم ۱۲۰ دلار قرار دارد. عبور از این منطقه به سمت بالا نشانه صعودی بود و امیدها را نسبت به افزایش قیمت‌ها بالا برد. نکته مهم در نمودار سنگ آهن کاهشی شدن شتاب صعود و حضور در منطقه اشباع فروش است. منطقه اشباع فروش ناحیه‌ای است که قیمت بعد از چند روز متوالی افزایش به آن می‌رسد. در صورتی که حضور در این ناحیه باعث کاهش تقاضا شود، محدوده‌های ۵/ ۱۱۱ دلار و ۱۰۹ دلار و همچنین خط روند صعودی می‌توانند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شوند.

در صورت کاهش قیمت سنگ آهن، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۲۰ دلار است. در صورت ادامه کاهش قیمت‌ها، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰۹ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد.

در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش حمایتی بسیار قوی داشته باشد. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، نشانه نزولی خواهد بود ولی ترس‌ها را نسبت به آغاز اصلاح قیمت‌ها افزایش خواهد داد. محدوده خط روند صعودی برای تحلیلگران محافظه کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

در صورت ادامه افزایش قیمت‌ها، اولین و مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۳۰ دلار است. شکسته شدن این منطقه به سمت بالا امید‌ها را نسبت به ادامه روند صعودی افزایش داده و خریداران ریسک‌گریز را وارد بازار می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند