محدوده‌های ۳۰/ ۱ و ۴۰/ ۱ و ۴۵/ ۱دلار را می‌توان به‌عنوان اعداد مهم مقاومتی قیمت فلز نیکل در چند هفته آتی در نظر داشت. در صورتی که قیمت به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های مقاومتی، کاهش یافت، علاوه بر محدوده‌های حمایتی ۲۰/ ۱، ۱۵/ ۱ و ۱۰/ ۱ دلار، محدوده خط روند صعودی می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود. در حال حاضر اتانول در محدوده‌ای معامله می‌شود که برای تحلیلگران و معامله‌گران از اهمیت خاصی برخوردار است. گذر از محدوده ۲۵/ ۱ دلار در یک روز کاری قبل به سمت بالا نشانه صعودی بود.

در صورت افزایش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۳۰/ ۱دلار است. شکسته شدن این محدوده قیمتی به سمت بالا، مخصوصا با حجم زیاد، نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. قیمت برای عبور از محدوده ۳۰/ ۱ دلار با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در صورت ادامه روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۰/ ۱ دلار است. شکسته شدن این محدوده مقاومتی به سمت بالا، امید‌ها را برای ادامه روند صعودی افزایش می‌دهد. در صورت کاهش قیمت اتانول، محدوده خط روند صعودی می‌تواند نقش حمایت را ایفا کند. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین مخصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی خواهد بود و ترس‌ها را نسبت به پایین رفتن قیمت‌ها افزایش می‌دهد.

در صورت کاهش قیمت‌ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲۰/ ۱ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین نشانه نزولی نیست، ولی ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. در صورت شکسته شدن خط روند صعودی، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۱۰/ ۱ دلار است. شکسته شدن این محدوده حمایتی به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را برای تشکیل روند نزولی افزایش می‌دهد. این منطقه برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 به نظر می‌رسد قیمت، برای عبور از محدوده قیمتی ۱۰/ ۱ دلار به سمت پایین با مشکلات فراوانی مواجه شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند