وزیر نفت تاکید کرد: اختلافی بین وزارتخانه‌های نفت و امور اقتصادی و دارایی نبوده است و نیست و طبق قاعده و در زمان مقرر کار انجام می‌شود، ما در وزارت نفت همیشه موافق خصوصی‌سازی پالایشگاه نفت بوده‌ایم و تصمیم دولت را اجرا می‌کنیم.

زنگنه درباره واگذاری بخشی از سهام به بازماندگان سهام عدالت اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: ‌این موارد مربوط به هیات‌ واگذاری و سازمان خصوصی‌سازی است و ارتباطی به نفت ندارد، طبق قانون سهام در اختیار آنها بوده است تا به هر ترتیبی که قانون اجازه دهد، اقدام کنند.

وی درباره فروش نفت در بورس گفت: هنوز موضوعی قطعی نشده است و در صورت تصمیم نهایی ‌رئیس‌جمهوری آن را اعلام می‌کند. وزیر نفت درباره فعالیت‌ها در صنعت نفت ادامه داد:‌ آنچه مهم است در این شرایط کرونا در سراسر جهان فعالیت‌های صنعت نفت دچار رکود شده یا با تعطیلی روبه‌رو است، اما در ایران تلاش کردیم در این شرایط و با وجود اینکه با شدیدترین تحریم‌های تاریخی روبه‌رو هستیم، هیچ فعالیتی از طرح‌های نفت دچار نقصان نشود.

 زنگنه گفت: برای تامین منابع با رجوع به بازار سرمایه در همین هفته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اوراق فروختیم و این کار را ادامه می‌دهیم تا منابع را برای طرح‌های توسعه صنعت نفت در دریا و خشکی تامین کنیم. وی درباره طرح مجلس درباره تغییر سهمیه‌بندی بنزین تصریح کرد: گویا برخی نمایندگان مجلس در حال تنظیم این طرح هستند، اما تا زمانی که طرحی پیشنهاد نشده نمی‌توان اظهار نظری درباره آن کرد.

پایان ۱۷ فاز دریایی پارس جنوبی

وزیر نفت با اشاره به اینکه در پارس جنوبی ۱۷ فاز جدید در دریا تمام شده است،‌ گفت:‌ در بخش خشکی نیز ۱۵ پالایشگاه جدید تکمیل و در فاز ۱۴ نیز نخستین واحد پالایشگاهی تا پایان سال عملیاتی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند