در این جشنواره که شامگاه دوشنبه ۲۰ با حضور جمعی فرهیختگان، نخبگان و نامداران منتخب ایران، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و فعالان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این جزیره در مرکز همایش های خلیج فارس برگزار شد؛ ۲۹ نفر به عنوان شخصیت های منتخب و تاثیرگذار در رشد و توسعه منطقه آزاد در سه حوزه علمی، اقتصادی و فرهنگی معرفی و با اهدای «نشان مروارید» مورد تجلیل قرار گرفتند.

این شخصیت ها توسط کمیته های علمی و آموزشی، سرمایه گذاری و کارآفرینی و کمیته اقتصادی و گردشگری انتخاب و به هیات داوران معرفی شده اند.

در این برنامه محمود اسعدی دبیر جشنواره، غلامحسین مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش، احمد روستا استاد بازاریابی نوین، سید مهدی شجاعی از چهره های ماندگار ادبیات، سعید سهراب پور قائم مقام بنیاد نخبگان، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف و مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد سخنرانی کردند. معرفی منتخبان در واقع آخرین برنامه این جشنواره بود و در میان برنامه ها، کنسرت حجت اشرف زاده  برگزار که با استقبال شرکت کنندگان روبرو شد.

دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری گفت: خوب است در ابتدای سخن یادی بکنیم از یکی از مردان بزرگ روزگار که خدمات ارزنده ای در کشور عزیزمان ایران داشته اند و البته که زیبایی و توسعه کیش نیز مرهون نگاه بلند این انسان فرزانه و دور اندیش یعنی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است. وی افزود: اگر امروز جزیره کیش به عنوان مروارید خلیج فارس جزیره ای زیبا و آباد است، این آبادی را مدیون تلاش بسیاری از انسانهای بزرگ و فرهیخته است که در این مراسم از تعدادی از آنان به عنوان نام آوران ماندگار کیش تجلیل می کنیم و معتقدیم که معرفی نام آوران ماندگار جزیره کیش فرصتی برای آشنایی هموطنان با مفاخر این خطه از ایران زمین است. دکتر مظفری با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی برای تجلیل از نام‌آوران عرصه های مختلف، باعث ایجاد خود باوری، اعتدال فرهنگ عموم و پاسداشت ارزش های انسانی می شود گفت: امروز جوانان ما نیازمند شناخت، باور و پیروی از الگو ها هستند و معرفی مفاخر و نام آوران می تواند جوانان سرزمین مان را به خوبی ترغیب کند تا در راه رسیدن به ایده آل ها بیشتر تلاش کنند و در جهت ارتقای بنیان علمی و عملی هدفمند، در مسیر انسانیت، اخلاق ،آبادانی و توسعه گام بردارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن قدردانی از عوامل بخش خصوصی در حوزه های مختلف به عنوان منشاء اثر و خدمت در جزیره کیش  از گروه های علمی و کارگروه های تخصصی شورای مشورتی، هیئت های داوران و دکتر اسعدی دبیر جشنواره برای تدارک مقدمات و برگزاری مراسم تشکر کرد. تاکید بر نقش، اهمیت و اثر بخشی برگزاری این جشنواره در روند تحولات و رشد اقتصادی، فرهنگی و علمی جزیره کیش، لزوم تداوم و تکامل آن به عنوان کاری ارزشمند و قابل تحسین از جمله نکات مشترک سخنرانی های انجام شده بود.

نام آوران کیش

۱-کاظم ابوالحسنی،منتخب کمیته سرمایه گذاری و کار آفرینی

۲-کاظم بایرام بخش،منتخب کمیته فرهنگی هنری

۳-عبدالله بوشهری،نامدار بومی کیش

۴- حسین ثابت،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۵-نصرالله حاتمی،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۶-منصور حاج حسینی،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۷-علی اصغر حاج زمانی،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۸-مجتبیی حقیریان،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۹-حسین خاب نما،منتخب کمیته سرمایه گذاری وکارآفرینی

۱۰- آقای دکترعرب خردمند،منتخب کمیته علمی آموزشی

۱۱-ابراهیم خسروانی،منتخب کمیته فرهنگی هنری

۱۲-دکتر امیررضا خویی، منتخب کمیته علمی- آموزشی

۱۳-رضا دباغ همدانی، منتخب کمیته اقتصادی- گردشگری

۱۴-حسین رباطی، منتخب کمیته سرمایه گذاری

۱۵-دکتر احمد روستا، منتخب کمیته علمی- آموزشی

۱۶-غلام روستایی، منتخب کمیته سرمایه گذاری و کارآفرینی

۱۷-رحمان سادات نجفی، منتخب اقتصادی- کارآفرینی

۱۸-حاج محمد شفیعی، منتخب اقتصادی

۱۹-علی صدوق، منتخب اقتصادی- کارآفرینی

۲۰-مسیح الله صفا، منتخب کمیته گردشگری

۲۱-محمدصفاری کرمانی، منتخب کمیته اقتصادی

۲۲-سیدمویدعلویان، منتخب کمیته علمی

۲۳-احمد کتابفروش، منتخب کمیته اقتصادی

۲۴-نادر کشتکار، منتخب کمیته سرمایه گذاری و کارآفرینی

۲۵-شرکت همانندسازبافت کیش(نمایندگی خانم محمودی)، منتخب کمیته علمی-آموزشی-پژوهشی

۲۶-دکترمحمدمحمدحسینی، منتخب کمیته سرمایه گذاری و کارآفرینی

۲۷-دکترعلی مقداری، منتخب کمیته علمی-آموزشی

۲۸-علی مطلق موسوی، منتخب اقتصادی-کارآفرینی

۲۹-نسیم نرگسی، منتخب کمیته اقتصادی-گردشگری

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند