آرشیو روزنامه شماره ۵۱۶۱ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۱۶۱

  • شارژ رکود ملکی به نام رونق

    دنیای‌اقتصاد: تکلیف ۲۵ بانک و ۲ موسسه مالی برای اجرای بسته ۳۶۰هزار میلیارد تومانی مختص بازار مسکن ابلاغ شد.این بسته به نام «رونق» تعریف شده است؛ اما یک «غایب بزرگ» دارد که همین خلأ، «رکود» مسکن را شارژ (تشدید) خواهد کرد. متولی مسکن مشکل این بخش را به «رکود عرضه» تنزل داده و بسته تحریک بازار را تمام و کمال بر مدار «وام ساخت» تدوین کرده است. اما بررسی‌ها با استناد به اقرار سازنده‌ها نشان می‌دهد «نبود قدرت خرید»، ساخت‌وساز را به کما برده است. نسخه صحیح به بانک‌ مرکزی پیشنهاد شد.
  • افزایش دوره انتظار فروش ملک

    دنیای‌اقتصاد: مالکانی که ملک خود را طی هفته‌های گذشته برای فروش عرضه کردند، نباید منتظر فروش ملک خود در مدت کوتاه باشند.
  • رکورد تورم مصالح ساختمانی

    دنیای‌اقتصاد: شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در یک‌سال ۹۹ اعلام شد.به گزارش «دنیای اقتصاد» مرکز آمار ایران روز گذشته در گزارشی شاخص کل قیمت مصالح ساختمانی در فصول چهارگانه سال گذشته را اعلام کرد. نتایج این گزارش نشان می‌دهد تورم مصالح ساختمانی در سال ۹۹ طی یک دهه گذشته رکورد زد.مطابق با بررسی‌های انجام شده، شاخص کل قیمت مصالح ساختمانی در شهر تهران طی یک‌سال گذشته بیش از ۷۶ درصد رشد را تجربه کرده که در مقایسه با تمامی سال‌های دهه ۹۰، بیشترین رشد بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر