آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۱۴۰

 • اولین واکنش به حباب مسکن

  دنیای‌اقتصاد: فعالان ساختمانی در یک نظرسنجی که ابتدای امسال انجام شد به حباب قیمت مسکن ۹۹ واکنش نشان دادند. محتوای گزارشی که در آن از مدیران شرکت‌های ساختمانی درباره اوضاع بازار ساخت‌وساز و فروش ساختمان پرسش کرده است، بیانگر «تغییر فضای روانی بازار ملک» است. سازنده‌ها که پایان پاییز پارسال در اوج خوش‌بینی نسبت به «آینده فعالیت‌های ساختمانی» قرار داشتند، بار دیگر به دو علت بدبین شده‌اند.
 • آمار دوم از قیمت مسکن

  دنیای‌اقتصاد: تورم ملکی تهران پس از حذف نویزها مشخص شد. مرکز آمار ایران روز گذشته با انتشار جدیدترین آمار از قیمت مسکن در پایان سال گذشته، تورم ملکی پایتخت را اعلام کرد.
 • انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب به شهر آفتاب

  معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: وجود عوارضی تهران – قم مانعی جدی در مسیر دسترسی آسان به مسیر اصلی نمایشگاه شهر آفتاب است و از طرف دیگر ساختمان‌های اطراف آن هم علاوه بر آنکه موجب به حاشیه راندن نمایشگاه شده، مانع از دسترسی آسان و فضای بصری مناسب نیز شده است.
 • چندنکته درباره این روزهای بازار مسکن

  دنیای‌اقتصاد: بررسی فایل‌های عرضه شده در روز گذشته به بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد: تفاوت قابل توجهی میان قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی نوساز با واحدهای دارای عمربنای متوسط در یک محله وجود دارد.
 • افتتاح ۴ ایستگاه جدید تا ۳۰ روز دیگر

  مدیرعامل شرکت متروی تهران از افتتاح چهار ایستگاه جدید مترو تا پایان اردیبهشت در پایتخت خبر داد و گفت: البته قرار بود این چهار ایستگاه جدید در ماه‌های پایانی سال ۹۹ به بهره‌برداری برسد ولی از آنجا که اوراق مشارکت سال ۹۸ به موقع دست‌مان نرسید و با تاخیر آزاد شد و هنوز بخشی از آن محقق نشده است، ‌این مساله به سرانجام نرسید.
 • آخرین گزارش از تکمیل واحدهای مسکن مهر

  معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر ۹۷/ ۵ درصد است، از تکمیل عملیات اجرایی ۳۲۹ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای کوچک خبر داد.
 • هوای ‌پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

  براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت در روز گذشته (۱۸ فروردین ماه) در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت و مطابق با پیش‌بینی‌ها این شرایط تا پایان امروز تداوم خواهد داشت. به گزارش «ایسنا» پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح دیروز (۱۸ فروردین ماه) کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت که ناشی از افزایش ترافیک و عدم وزش باد موثر طی ساعات گذشته بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر