آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۱۳۳

 • سکانس آخر بازار مسکن ۹۹

  دنیای‌اقتصاد: فاصله بین بودجه خرید آپارتمان و قیمت‌ پیشنهادی فروشنده‌ها در بازار مسکن تهران سنجش شد. نتایج تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» در این باره نشان می‌دهد گپ سال ۹۸ بین این دو شاخص، به گسل در سال ۹۹ تبدیل شده است. در حال حاضر توان مالی متقاضیان خرید ملک حدود ۳۰درصد و حتی بیشتر، از قیمت فروش آپارتمان‌ها کمتر است. این فاصله در سال ۹۸، کمتر از این بود. این آخرین اتفاق در بازار مسکن سال جاری است که البته جنس گسل بودجه خرید امسال متفاوت از سال گذشته شده است.
 • تهران فرسوده‌تر شد

  دنیای اقتصاد: مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران از تایید افزوده شدن ۸۰۰ هکتار، شامل هفتاد هزار پلاک، به بافت فرسوده شهر تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد. کاوه علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران از تایید الحاق ۸۰۰ هکتار، شامل هفتاد هزار پلاک، به بافت فرسوده شهر تهران در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.
 • هزینه ساخت هر ایستگاه مترو

  شهردار تهران با بیان اینکه هزینه‌های ساخت و راه‌اندازی ایستگاه‌های مترو به‌شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: افزایش هزینه فعالیت‌هایی مثل ساخت تونل آنقدر زیاد است که در بودجه شهرداری تهران نمی‌گنجد و باید برای آن فکر اساسی کرد.
 • ۶۰۰ ملک شهرداری پس گرفته شد

  مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهر، درباره آخرین وضعیت بازپس‌گیری املاک در اختیار غیر توضیح داد: همه مناطق با کمک و پیگیری سازمان و اداره کل حقوقی شهرداری تهران با جدیت هر چه تمام پیگیر تخلیه املاک هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر