آرشیو روزنامه شماره ۵۱۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۱۳۲

 • رکود متفاوت در مسکن آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: رکورد ۶ ساله بالاترین تورم مسکن در آمریکا تحت‌تاثیر آثار اولیه و ثانویه پاندمی، به ثبت رسید. اطلاعات مربوط به تغییرات سالانه قیمت مسکن و همچنین شاخص قیمت خانه در آمریکا نشان می‌دهد، سال ۲۰۲۰ متوسط قیمت املاک مسکونی در این کشور رشد ۳/ ۱۰ درصدی را تجربه کرد که از سال ۲۰۱۴ تاکنون، چنین میزان افزایش قیمتی بی‌سابقه بوده است.
 • پرداخت ۴۲۰ میلیاردی به زلزله‌زده‌ها

  بنیاد مسکن وضعیت اعطای تسهیلات و همچنین تازه‌ترین روند بازسازی در مناطق آسیب‌دیده ناشی از وقوع زلزله سی‌سخت را اعلام کرد.
 • نرخ‎‌های غیرمتعارف بازار رهن و اجاره

  دنیای اقتصاد: بازار اجاره در روزهای پایانی سال با نرخ‌های غیرمتعارف برخی از موجران مواجه شده است.
 • آلودگی هوای تهران در آخرین روزهای سال

  خبرگزاری مهر دیروز گزارش داد: کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح روز دوشنبه کاهش یافته و تنفس را برای گروه‌های حساس جامعه مشکل کرده است. براساس این گزارش، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح دیروز، د‌وشنبه، بار دیگر افت کرد و این موضوع منجر به دشوار شدن شرایط تنفس برای عموم شهروندان تهران به‌خصوص گروه‌های حساس جامعه شد. در این شرایط توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل بکاهند.
 • تشکیل کارگروه مشترک دولت و بخش خصوصی برای مسکن

  نشست وزارت راه و شهرسازی با انبوه‌سازان و فعالان بخش خصوصی با هدف تقویت مشارکت بخش خصوصی در تولید مسکن برگزار شد. در این نشست مقرر شد دبیرخانه تعامل دولت با بخش خصوصی برای تولید مسکن در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود. به گزارش وزارت راه و شهرسازی، در این نشست ضمن تاکید بر تشکیل دبیرخانه تعامل دولت با بخش خصوصی برای تولید مسکن اعلام شد که تاکنون جلسات متعددی با حضور فعالان بخش مسکن، تامین‌کنندگان منابع مالی، سازندگان، معاونت‌های علمی ریاست جمهوری، سازمان بورس، بانک مرکزی، بانک مسکن و همه فعالان عرصه مسکن تشکیل شده است که هدف آن تسهیل‌گری در تولید مسکن و مشارکت بخش خصوصی است. مسوولان وزارت راه و شهرسازی در این نشست اعلام کردند، با توجه به نیاز کشور به مسکن به دنبال راهکارهایی برای تامین مالی مسکن و تکمیل چرخه تولید هستیم تا حداقل وابستگی به منابع دولتی ایجاد شود و در عین حال، نظرات بخش خصوصی نیز در چرخه تولید مسکن برای مشارکت در ساخت وساز اعمال شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر