آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۵۰۸۲

  • رفت و برگشت نبض ساخت‌وساز

    دنیای‌اقتصاد: نبض ساخت مسکن در تهران طی پاییز با فراز و فرود شدید روبه‌رو شد. تیراژ عرضه در آبان‌ماه با چاشنی خوش‌بینی بازارها به آینده، از حالت رکود چندین‌ساله خارج شد و بیش از ۲۵ درصد رشد ماهانه پیدا کرد؛ اما در آذر مجددا سقوط کرد. تغییر شدید در رفتار بساز و بفروش‌ها،‌ نیاز بازار ملک به «سوخت مکمل» برای رونق را نشان می‌دهد.
  • کدخوانی از آینده بازار مسکن

    ورود بازار معاملات مسکن به فاز رکود همزمان با کاهش محسوس سطح قیمت‌های پیشنهادی و قطعی فروش مسکن در ماه پایانی پاییز، گزینه‌های محتمل‌تری درخصوص سمت وسوی بازار مسکن تا پایان سال را پیش روی فعالان و متقاضیان این بازار قرار می‌دهد.
  • هرکس امور را درهم آمیزد طالب خیر نیست

    مهدی احمدی‌نژاد*: احتراما درتاریخ ۱۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ در شماره ۵۰۷۷ با شماره ۳۷۲۸۱۰۲خبر مقاله‌ای با تیتر «وقت انحراف‌گیری در بازار خدمات مهندسی» به‌قلم آقای مهندس حامد خانجانی در روزنامه شما به‌چاپ رسیده که درخواست می‌نمایم پاسخ اینجانب را به آن در همان صفحه وهمان ستون با عنوان (هرکس امور را درهم آمیزد طالب خیر نیست) طبق قانون مطبوعات درج بفرمایید. در پاسخ به نگارنده محترم مقاله فوق‌الاشاره و مقالات قبلی ایشان که آکنده از مغالطات و فاقد هرگونه استدلال قانونی و حقوقی است که یا نشان از عدم اشراف ایشان به قوانین و مقررات است یا خدای ناکرده ناشی از قصد جلب حمایت از سوی این قبیل مراجع ذی‌نفع که از این دست مطالب تاکنون در جلسات مختلف عنوان و یا تحریر شده و هدفی جز انحصارگرایی و تمامیت خواهی ندارد و بارها از سوی آن مراجع شنیده شده بنابراین مقاله فوق تکرار مکررات همان استدلالات است که در هیچ مرجعی مورد پذیرش قرار نگرفته است و هدفی جز تضعیف سازمان نظام مهندسی با بیش از ۵۰۰ هزار عضو نداشته و برخی از موارد مذکور منطبق با نص صریح بند ع ماده ۹۱ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان واجد پیگرد قانونی است و براساس بند ۷ ماده ۱۵ قانون نظام مهندسی دفاع از حقوق اجتماعی و حیثیت حرفه‌ای اعضا از اهم وظایف هیات‌مدیره نظام مهندسی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر