• شکار پاییزی در بازار مسکن

  دنیای‌اقتصاد: بازار مسکن در آبان با رشد چشم‌گیر فروش در پایتخت روبه‌رو شد. حجم معاملات مسکن در ماه گذشته از کف رکود بالا آمد و بیش از ۷هزار واحد مسکونی فروخته شد. این رشد معاملاتی شاید به «عطش خرید» تعبیر شود؛ اما نبض قیمت در ماهی که گذشته نشان می‌دهد نیروی حاصل از «انتظارات سمت عرضه» قوی‌تر از «انتظارات خریداران» عمل کرده است. میانگین قیمت واحدهای مسکونی در آبان ماه یک‌درصد (ماهانه) رشد کرد. این ریزنوسان با وجود صعود معاملات مشخص می‌کند فروشنده‌ها به‌دلیل یک فاکتور بیرونی، چشم‌انداز قیمت را کاهشی می‌بینند.
 • فصل مناسب برای جست‌‌‌وجوگران «رهن کامل» آپارتمان

  دنیای‌اقتصاد: جست‌‌‌وجوگران فایل‌‌‌های «رهن کامل» در بازار اجاره آپارتمان می‌توانند این روزها گزینه‌‌‌های متعددی را که در بازار وجود دارد ارزیابی و از میان آنها انتخاب کنند.
 • آینده دوچرخه‌سواری در تهران

  موضع سوال‌برانگیز یک عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران نسبت به طرح توسعه دوچرخه سواری در تهران، آینده به‌کارگیری این مد حمل‌ونقلی را مبهم کرد. به گزارش «ایسنا» سیدمحمد آقامیری، عضو کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران روز گذشته در تذکری در جریان جلسه رسمی شورای شهر تهران این‌طور اظهارنظر کرد که دوچرخه‌سواری در شهر تهران کاربرد تفریحی دارد و باید در پارک‌های جنگلی برای آن برنامه‌ریزی کرد. وی طرح توسعه دوچرخه‌سواری در تهران را یک طرح شکست‌خورده خواند که سبب اشغال بخشی از فضای معابر به نفع موتورسیکلت‌سواران شده و خواستار بازبینی این طرح توسط شهرداری تهران شد.
 • «باد» به داد «هوا»ی تهران رسید

  مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به بهبود کیفیت هوای تهران تا پیش از ظهر روز گذشته گفت: از شنبه بعدازظهر وزش باد موثر با سرعت تا ۱۲متر بر ثانیه موجب کاهش تجمع آلاینده‌ها شد؛ به‌گونه‌ای‌که تا ساعت ۱۱ امروز هوای تهران در شرایط قابل قبول (سالم) بود. به گزارش «ایسنا» محسن روشنی افزود: ۹ روز اخیر هوای تهران آلوده بود که یک روز یعنی اول آذر ماه با شاخص ۱۶۵ ناسالم برای همه گروه‌ها گزارش شد که آلوده‌ترین روز سال تاکنون نیز بوده است.
 • فیک‌فروشی در بازار آنلا‌ین ملک

  دنیای اقتصاد: شیوع فایل‌های فیک و پوچ در بازار آنلاین معاملات مسکن «مزیت طلایی» این فضا را در معرض تهدید قرار داده است. استارت‌آپ‌های ملکی به خاطر ایجاد فضای رقابتی در اعلام قیمت پیشنهادی فروش، اولویت اول متقاضیان خرید برای مراجعه به بازار ملک قرار گرفته‌اند، اما تداوم فیک‌فروشی از سوی برخی فروشنده‌ها می‌تواند موجب سلب اعتماد خریداران در این بازار‌(آنلاین) ‌شود. صاحبان این فایل‌ها با ۹ شگرد از جمله «یک ملک، چند قیمت» یا «استفاده از نام محله برند برای آدرس» مخاطبان را منحرف می‌کنند. دو راهکار کنترل این رفتار بررسی شد.
 • دستاورد جلسه رئیسی و زاکانی چه بود؟

  شهردار تهران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات همیشگی تهران تقابل شهرداری با استانداری، وزارت کشور و دولت بوده است، گفت: در این دوره هیچ دوگانگی و اختلاف‌نظری وجود ندارد.
 • سریال آلودگی هوای پاییزی ادامه دارد

  دنياي اقتصاد: با وجود بارش باران در برخی مناطق پایتخت، آسمان تهران از آلاینده‌ها پاک نشد و سریال آلودگی هوای آذرماه همچنان ادامه دارد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، ۲۷ آبان ماه آخرین روزی بود که شهروندان تهرانی هوای «سالم» تنفس کردند و از آن پس فصل جدیدی از سریال آلودگی هوا آغاز شده که تا آخرین ساعات روز گذشته ادامه داشته و احتمال اینکه امروز نیز هوا برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم باشد، وجود دارد.
 • وعده سنجی زاکانی در شهرداری

  دنیای‌اقتصاد: کارنامه فصل اول کاری شهردار تهران از تحقق صفر دو وعده کلیدی زاکانی حکایت دارد. شهردار تهران در روز کسب رای اعتماد از شورای شهر، وعده داد شهروندان را از «ترافیک و آلودگی» نجات می‌دهد و «دوقطبی خدمات بین شمال و جنوب» را از بین می‌برد. این دو ابرچالش قرار بود با «واقعی‌سازی هزینه استفاده از خودرو» و «شارژ شهری کارآمد» برطرف شود، اما نشد.
 • وزن‌‌کشی ملاکان

  دنياي اقتصاد: دولت در حالی از وزن بیشتر املاک در اختیار ملاکان حقوقی نسبت به حقیقی‌‌ها در فرآیند شناسایی واحدهای خالی از سکنه و زمین‌‌های بلااستفاده خبر داده است که این املاک برای قرار‌گیری در فهرست مالیاتی به سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌‌اند.
 • مناقشه جدید بر سر آلودگی «مازوتی»

  دنیای‌اقتصاد: اخبار تازه‌‌‌ منتشر شده در خصوص اظهارنظر رئیس سازمان محیط‌زیست کشور مبنی بر ممنوعیت نیروگاه‌‌‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی در استفاده از سوخت مازوت و سایر سوخت‌‌‌های فسیلی، مناقشه جدیدی بر سر آلودگی «مازوتی» ایجاد می‌‌‌کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، رئیس سازمان محیط‌زیست کشور در حالی اعلام کرده است که هیچ یک از نیروگاه‌ها و واحدهای صنعتی و معدنی حق استفاده از سوخت مازوت را ندارند که طی سال‌‌‌های اخیر، همزمان با فرا رسیدن فصل سرد افزایش استفاده از سوخت‌‌‌های فسیلی همچون مازوت وگازوئیل فاقد استاندارد یورو ۴ منجر به تشدید آلودگی هوای کلان‌شهرها به‌خصوص شهر تهران شده است.
 • خزش خرید اوراق مسکن؟

  دنیای‌اقتصاد: رفت و برگشت قیمت اوراق وام مسکن طی حدود دو ماه گذشته، یک پیام مهم از بازار بالادست معاملات آپارتمان به بازار ملک مخابره می‌کند. این پیام به ورود خزش‌‌‌گونه و تدریجی نوعی از تقاضای مسکن به بازار معاملات اوراق مربوط می‌شود. در حالی که نشانه‌‌‌ای از استقبال خانه‌‌‌اولی‌‌‌ها از سقف‌‌‌های جدید وام مسکن رصد نمی‌شود.
 • وضعیت قیمت آپارتمان‌‌‌های نوساز و نقلی در تهران

  دنیای اقتصاد: آپارتمان‌‌‌های نقلی و نوساز عرضه شده در بازار مسکن عموما با قیمت‌‌‌های تا حدودی بیشتر از محدوده مورد انتظار خریداران فایل شده‌‌‌اند و به همین خاطر بازار این گروه از آپارتمان‌‌‌ها نسبت به بازار واحدهای کوچک ‌‌‌متراژ قدیمی‌‌‌تر، بی‌‌‌رمق است.
 • افت و خیز شاخص کیفیت هوای پایتخت

  دنياي اقتصاد: در حالی که شاخص کیفیت هوای شهر تهران پس از ثبت آلوده‌‌ترین روز ۱۴۰۰ در اول آذر، طی دو روز اخیر روند کاهشی به خود گرفت و به تدریج از غلظت آلاینده‌های موجود در جو کاسته شد، پیش‌‌بینی‌‌ها حاکی است امروز آسمان تهران دوباره دودی خواهد شد.
 • یارانه‌های مشوق برای اتوبوسرانی خصوصی

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: درصدد فراهم کردن شرایط حضور پررنگ‌تر بخش خصوصی در خدمت‌رسانی به شهروندان هستیم.
 • آمار اولیه از کاهش ترافیک تهران

  فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طبق برآوردی که از وضعیت ترافیک تهران داریم، شاهد کاهش ۱۰‌درصدی در ترافیک صبحگاهی و ۱۳ تا ۱۵‌درصد کاهش در بار ترافیک عصرگاهی طی روزهای اخیر هستیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر