آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۹۴

  • طرح ترافیک در عصر کرونا

    دنیای اقتصاد: شهرهای مدرن جهان برای بن‌بست‌شکنی از عبور و مرور امن و کم‌استرس در عصر «کرونا» به استفاده از الگوی مشترک روآورده‌اند. شهروندان غالب شهرهای پرجمعیت از جمله پایتخت‌های اروپایی به‌دلیل ترس از ابتلا به ویروس در محیط‌های عمومی متراکم، استفاده از شبکه حمل‌و‌نقل عمومی برای ترددهای شغلی را برخلاف همیشه به شدت کاهش داده‌اند. شهرداران در ابتدای فراگیری «کرونا» با واکنش سریع به وضعیت اضطراری در شهر، «محدودیت‌های استفاده از خودروی شخصی در معابر پرترافیک» را لغو کردند. اما اکنون با ماندگاری این ویروس در جهان و پیش‌بینی‌ها درباره «زندگی با کرونا تا زمان نامعلوم»، مدیریت ترددهای شهری در اروپا دستخوش تغییر شده است. کلان‌شهرهایی که سابقه ترددهای «سبز» در معابر آنها وجود دارد، در حال حاضر از تهدید «کرونا» به نفع جابه‌جایی‌های غیرخودرویی فرصت‌سازی کرده‌اند. در پاریس‌ و لندن،‌ طرح ترافیک مخصوص کرونا به شکل «کاهش خطوط حرکت خودروی شخصی و اختصاص معبر بیشتر برای پیاده‌‌روی و دوچرخه‌سواری» استارت خورده است. مدیران این شهرها معتقدند «بازگشت به خودروی شخصی در عصر کرونا» می‌تواند آسیب‌پذیری انسان‌ها از ویروس را به شکل غیرمستقیم -آمادگی دستگاه تنفسی برای بیماری بر اثر آلودگی هوا- افزایش دهد.
  • فاصله بودجه خانه‌اولی‌ها با قیمت متوسط آپارتمان‌های نقلی

    دنیای‌اقتصاد: مقصد اصلی خانه‌اولی‌ها در بازار مسکن مناطقی است که آپارتمان‌های تا ۷۰۰ میلیون تومانی برای فروش در آنها عرضه می‌شود.
  • ۱۵ میلیون شغل جدید حوزه حمل‌ونقل در پساکرونا

    دنیای‌اقتصاد: تحول بخش حمل‌ونقل در جهت سازگار ساختن آن با محیط‌زیست پس از پاندمی «کووید-۱۹» می‌تواند بیش از ۱۵ میلیون شغل جدید در سطح جهان ایجاد و به کشورها در مسیر رسیدن به اقتصاد سبزتر و سالم‌تر کمک کند. یافته‌های یک مطالعه تحت نظارت «سازمان‌ ملل‌متحد» نشان می‌دهد خلاصی از این بحران به معنی بازگشت فعالیت‌های عادی برای بخش حمل‌ونقل نیست، بخشی که در اشتغال جهان، بیش از ۶۰ میلیون شغل سهم دارد. کاترین ساجت، رهبر تیمی «سازمان بین‌المللی نیروی‌کار» که مسوولیت نگارش این مطالعه را برعهده داشته است، می‌گوید: «رسیدن به جوامع عادلانه و از لحاظ زیست‌محیطی سازگار نیاز به تحولات ساختاری در اقتصاد دارد، در هر دو بخش تنوع کالا و خدمات و فرآیندهای تولید.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر