آرشیو روزنامه شماره ۴۸۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۸۰

  • فقر «فایل» در بازار مسکن

    دنیای اقتصاد: قیمت مسکن در برخی مناطق تهران طی فروردین امسال- به‌رغم کاهش قیمت میانگین شهر- رشد قابل‌توجهی پیدا کرد. بررسی‌های «دنیای اقتصاد» درباره مقاومت تورم ملکی در شمال پایتخت نشان می‌دهد جنس مشترک خریدار و فروشنده در معاملات آپارتمان در این مناطق عامل اصلی افزایش قیمت بوده است. با این حال فقر فایل فروش در عمده مناطق طی هفته‌های اخیر کار خرید را برای متقاضیان سخت کرده است. روز گذشته جزئیات مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا برای «اجاره‌نامه‌های سال ۹۹» اعلام شد. گروهی از مستاجرها مشمول «تمدید خودکار قرارداد» شده‌اند.
  • اجاره‌نامه‌های مشمول تمدید کرونایی

    دنیای اقتصاد: بسته پیشنهادی متولی بخش مسکن برای حمایت از مستاجران در شرایط شیوع بیماری کرونا در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد.
  • افزایش نرمش موجر اولی‌ها

    دنیای اقتصاد: انتشار آمار رسمی مربوط به تغییرات نرخ اجاره مسکن در ۳۱ استان کشور مربوط به بازه زمانی زمستان ۹۸ از افزایش نرمش موجر‌اولی‌ها در برابر مستاجران خبر می‌دهد.بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» درباره تازه‌ترین تحولات بازار اجاره مسکن بر پایه جدیدترین آمارهای رسمی مربوط به این بازار در دوره زمانی زمستان ۹۸ که روز گذشته از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد، نشان می‌دهد در زمستان ۹۸ همچون پاییز سال گذشته مستاجرانی که اقدام به جابه‌جایی در بازار مسکن کرده وقراردادهای سال گذشته خود با موجران را تمدید نکردند در مقایسه با مستاجرانی که قرارداد سال قبل خود را با موجر تمدید کردند، نرخ رشد کمتری را در رقم اجاره‌بهای پرداختی خود در قرارداد جدید متحمل شدند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر