آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۶۰

 • غفلت کرونایی استارت‌آپ‌های ملکی

  دنیای اقتصاد: در حالی که شیوع ویروس کرونا زمینه فعالیت هر چه بیشتر کسب و کارهای فناوری‌محور را بیش از پیش فراهم کرده است، استارت‌آپ‌های ملکی از ظرفیت توسعه کسب و‌کار خود در این شرایط غفلت کرده‌اند.
 • وعده بنیاد مسکن به آسیب دیدگان سیل ۹۸

  رئیس بنیاد مسکن از اتمام عملیات ساخت واحدهای مسکونی آسیب‌دیده ناشی از سیل نوروز سال گذشته در کشور در بهار سال جاری خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر،رئیس بنیاد مسکن گفت: ۲۵ درصد بازسازی‌ها و احداث منازل در ۲۲ استان باقی مانده بود که امیدواریم در سه ماه نخست ۹۹، به اتمام برسد. علیرضا تابش اظهار کرد: عمده برنامه‌های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی‌های گسترده‌ای بود که انجام شده و ادامه این اقدامات هم در سال جاری دنبال خواهد شد. تابش با اشاره به برنامه‌های توسعه‌محور بنیاد مسکن در سال جاری عنوان کرد: عمده برنامه‌های ما در سال ۱۳۹۸ بازسازی‌های گسترده‌ای بود که انجام شده و ادامه این اقدامات هم در سال جاری، دنبال خواهد شد.
 • افزایش تدریجی عرضه در بازار آپارتمان‌های میان‌سال

  دنیای اقتصاد: در حالی که یخ بازار مسکن در روزهای نخست پس از تعطیلات به کندی در حال آب شدن بود، این روزها به تدریج بر حجم عرضه روزانه آپارتمان‌های فروشی در بازار مسکن در گروه سنی میان‌سال‌ها افزوده می‌شود.
 • درآمد شهرداری از طرح ترافیک چقدر است؟

  مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه لغو طرح ترافیک در پایتخت باعث قفل‌شدگی معابر می‌شود، گفت: شهرداری روزانه ۵/ ۱ میلیارد تومان از طرح ترافیک درآمد دارد که این میزان سالانه به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان می‌رسد. به گزارش خبرگزاری فارس، عمار سعیدیان‌فر با اشاره به اینکه اجرای طرح ترافیک چقدر سبب افزایش مسافران حمل و نقل عمومی به ویژه مترو می‌شود، گفت: قطعا این مساله بر تعداد مسافران مترو تاثیر‌گذار است ولی باید توجه کنیم که اگر طرح ترافیک در پایتخت لغو شود ما با قفل‌شدگی معابر مواجه خواهیم شد که این مساله نیز دردسرساز است.
 • فهرست اقدامات شهرداری برای مقابله با کرونا

  رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران معتقد است از ابتدا هم مشخص بود ضدعفونی‌کردن معابر نمی‌تواند تاثیر بسزایی در کنترل کرونا بگذارد، چراکه هم وسعت زیاد است و هم این کار زمان زیادی می‌برد. به گزارش خبرگزاری مهر، رضا کرمی محمدی با اشاره به اینکه اولین اقدام این سازمان درخصوص کرونا در اوایل اسفند ماه انجام شد، گفت: پنج کارگروه در همان ابتدا آغاز به کار کرد که در کنار این پنج کارگروه سه سازمان شهرداری و تمام شرکت‌های شهرداری فراخوان شدند. وی افزود: بهداشت محیط شهری اولین کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم که با ضدعفونی محل‌های پرتردد شهری شروع کردیم تا مردم از ویروس دور بمانند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر