آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۴۳

  • طرح دو منظوره برای بازار ملک

    دنیای اقتصاد: دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن یک طرح دومنظوره برای بازار ملک در نظر گرفته است. اجرای این طرح می‌تواند هم سازنده‌ها را از رکود فروش خارج کند و هم به افزایش عرضه مسکن اجاره‌ای منجر شود. براساس این طرح، امکان تهاتر واحدهای تازه‌ساز و ساختمان‌های مسکونی نیمه‌کاره با زمین‌های تحت مالکیت دولت فراهم خواهد شد. متولی مسکن قصد دارد واحدها را به آپارتمان‌های اجاره‌ای تبدیل و به شکل حمایتی روانه بازار اجاره کند. سه نوع واکنش از سمت بسازوبفروش‌ها پیش‌بینی می‌شود.
  • فایل‌های قیمت مناسب در منطقه ۵

    دنیای‌اقتصاد: مشخصات بخش عمده‌ای از فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن پرتقاضاترین منطقه شهر تهران حاکی از عرضه حجم مناسب فایل‌های قیمت مناسب در این منطقه است.تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در حالی منطقه ۵ هم‌اکنون ۱۷ درصد از معاملات مسکن شهر تهران را به خود اختصاص می‌دهد که طی روزهای اخیر بخش عمده‌ای از این فایل‌ها با رنگ سبز یعنی فایل قیمت مناسب به خریداران معرفی شدند. جزئیات برخی از این فایل‌ها در جدول زیر آمده است:
  • سقف دخل و خرج پایتخت ۹۹ نهایی شد

    دنیای اقتصاد: بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران روز گذشته در صحن علنی پارلمان پایتخت به اتمام رسید. مطابق با اعلام محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با اتمام بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران، مصوبه بودجه با رقم ۳۰ هزار و ۵۴۷ میلیارد تومان به فوریت به هیات تصویب ارسال می‌شود. در جریان بررسی بودجه، افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال ۹۹ نیز به تصویب رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر