آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۴۲

  • عوارض سال ۹۹ ساخت مسکن

    دنیای اقتصاد: کف و سقف افزایش مبلغ عوارض ساختمانی برای ساخت‌و‌سازهای مسکونی در سال جدید اعلام شد. مدیریت شهری تهران از بین دست‌کم سه معادله برای تعیین نرخ عوارض پروانه‌های ساختمانی سال ۹۹، روش «افزایش به میزان کمتر از تورم عمومی» را انتخاب کرده است. بر این اساس، سال آینده میانگین هزینه مربوط به عوارض ساخت مسکن در پایتخت بین ۲۰ تا ۳۰ درصد نسبت به وضع موجود افزایش پیدا می‌کند. امسال مبلغ عوارض حداقل ۲ بار تغییر کرد.
  • علت افزایش قیمت پیشنهادی فروش لوکس‌متراژها

    دنیای اقتصاد: عرضه آپارتمان‌های لوکس‌متراژ در بازار مسکن شب عید در حالی افزایش یافته که قیمت پیشنهادی فروش تعدادی از این املاک با افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی روبه‌رو بوده است.
  • پیچ و خم بررسی اصلاح ساختار شهرداری

    سخنگوی شورای شهر تهران گفت: موازی کاری‌های زیادی در زیرمجموعه‌های معاونت‌های شهرداری وجود دارد که باید در اصلاح ساختار شهرداری به آن توجه شود. علی اعطا در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، درخصوص آخرین وضعیت بررسی لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: هنوز کمیسیون‌ها وارد بررسی دقیق این لایحه نشده‌اند و کمیته منابع انسانی و کمیسیون برنامه و بودجه که کمیسیون‌های اصلی بررسی این لایحه هستند به سایر کمیسیون‌ها و اعضا اعلام کرده‌اند که جلسات مشترکی درخصوص بررسی و تشریح این لایحه برگزار شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر